Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İftarlık Gazoz oyuncuları kimler? İftarlık Gazoz filmi nerede çekildi?
İftarlık Gazoz oyuncuları kimler? İftarlık Gazoz filmi nerede çekildi?
Geçtiğimiz yıllarda vizyona giren İftarlık Gazoz filmi televizyon ekranlarında da yayınlanıyor. İftarlık Gazoz filmi Ege Bölgesi'nde geçiyor ve izleyiciler İftarlık Gazoz filmi nerede çekiliyor sorusunun yanında, İftarlık Gazoz oyuncularını araştırıyor...
Magazin 10 Ocak 2019 - 14:54

İftarlık Gazoz nerede çekildi ve kimler oynadı? İftarlık Gazoz yaklaşık 3 sene önce Ege Bölgesi’nin güney illerinde çekildi. İftarlık Gazoz, yönetmenliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu’nun yaptığı, baş rollerde Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ın rol aldığı 2016 yapımı komedi türündeki sinema filmidir. Filmin galası 28 Ocak 2016 tarihinde Kanyon AVM'de yapıldı. Film 29 Ocak 2016 tarihinde vizyona girdi. Film 5 hafta boyunca 307 farklı sinema salonunda gösterime girmiştir. Toplam 960.898 izleyiciyle 11.569.063 TL hasılat yapmıştır.

İFTARLIK GAZOZ OYUNCULARI

Cem Yılmaz – Cibar Kemal
Berat Efe Parlar – Adem
Ronkay Arslan – Selim
Okan Avcı – Yörük Osman
Yılmaz Bayraktar – Hasan
Greta Fusco – Berna
Ümmü Putgül – Gülizar
Yasemin Sannino – Müzik öğretmeni

iftarlik gazoz oyunculari

İFTARLIK GAZOZ KONUSU

70’li yılların başında bir Ege kasabasında ailesi ile beraber yaşayan Adem zeki ve başarılı bir öğrencidir. 5. sınıfı bitirir bitirmez yaz tatilini iyi değerlendirmek için ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zar zor izin alan Adem gazozcu çırağı olarak Cibar Kemal’in yanında çalışmaya başlar. Ramazan ayının ilk günleridir Adem camide oruç hakkında vaaz eden hocanın dediklerinden etkilenir ve oruç tutmaya karar verir. Küçük yaşta olduğu için ailesi bu duruma izin vermez o da ailesinden gizli oruç tutmaya başlar. Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak Adem’i çok yormuştur. Susuzluk ve açlık yüzünden seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu sorunlar onu bir maceranın içine sürükler.