Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İlhan İrem kimdir?
İlhan İrem kimdir?
Ünlü sanatçı İlhan İrem, 1999 yılında Yeni İleri gazetesindeki bir köşe yazısında Fethullah Gülen'e "Fetuş" diye hitap ettiği için 1000 TL'lik tazminat ödediğini açıkladı.
Magazin 18 Ağustos 2016 - 16:38

Şarkılarıyla bir döneme damga vuran ünlü sanatçı İlham İrem 1999 yılında Yeni İleri gazetesindeki “Barış” adlı yazısında Fethullah Gülen’e “Fetuş” diye hitap etmiş ve 1000 TL’lik tazminat ödemişti. Sanatçı bugün Twitter hesabından “17 yıl önce.. Fethullah Gülen'in bir milyar TL. tazminat davası açtığı yazı” tweetini atarak o yazıyı paylaştı.ilhanirem

İLHAN İREM KİMDİR?

1 Nisan 1955 yılında Bursa’da doğan İlhan İrem’in çocukluğu Heykel’de eski Adliye binası civarındaki Hacılar Mahallesi’nde geçti. Eğitimini Bursa Koleji’nde sürdürürken müziğe merak saldı. Gitar çalmaya, şarkı sözleri yazmaya ve besteler yapmaya başladı. Okul orkestrasındaki solistliğini daha sonra dönemin en büyük oteli Çelik Palas'a ve kış aylarında da Uludağ otellerine taşıdı.

Henüz 18 yaşındayken, yaptığı birkaç beste ile İstanbul’un yolunu tutan İrem, Unkapanı Plakçılar Çarşısı’nda ünlü plak şirketi Grünberglerin kapısını çaldı. Şirket şimdilerin ünlü sanatçısı Nilüfer ile çok meşgul olduğu için, İrem başka bir plak şirketi aramaya başladı. Sonunda 1973 yılının Mart ayında “babasından aldığı borç para ile” ilk plağının harcamalarını karşıladı. Dönemin saygın müzik şirketlerinden Diskotür Plak, İlhan İrem’in “Birleşsin bütün eller/Bazen neşe bazen keder” isimli 45'lik plağını çıkardığında takvimler 5 Mayıs 1973'ü gösteriyordu.

İlhan İrem; 37 yıllık büyük müzik yolculuğuna tam 24 albüm, 10 adet 45'lik plak, 6 kitap, 11 resim sergisi sığdırarak müzik dünyasının klasikleri arasında ilk sıraya yerleşti.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.