İntiharın Genel Provası oyununun prömiyerine ünlü akını oldu

Eğlenceli, coşkulu tarzı ve yüksek performansıyla 11. sezonuna giren Tiyatroadam, sezonun ikinci yeni oyunu Duşan Kovaçeviç’in yazdığı Emrah Eren’in yönettiği, Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu, Kadir Çermik ve Selen Öztürk’ün oynadığı “İntiharın Genel Provası” oyunu önceki akşam Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde prömiyer yaptı.

İntiharın Genel Provası oyununun prömiyerine ünlü akını oldu

Prömiyere Tiyatroadam'ın yakın dostları Zafer Algöz, Şevket Çoruh, Deniz Çakır, Demet Evgar, Alican Yücesoy, Melis Birkan, Sarp Akkaya, Hakan Altun, Gurur Aydoğan, Bihter Dinçel ve birçok tiyatrosever katıldı.

sarp-akkaya-ic

“HENÜZ BEBEK YOK”

Oyuncu Sarp Akkaya, oyunu izlemeye geçen Mayıs ayında evlendiği Sinem Yalçınkaya ile birlikte geldi. Evliliğin 6'ncı ayını geriden bırakan çift, evliliğin güzel gittiğini söyledi. Akkaya, “Bebek düşünüyor musunuz?” sorusuna “Henüz bebek yok” diye cevap verdi.

sevket-coruh

“65'E KADAR YOLU VAR”

Şevket Çoruh, sevgilisi Özge Tuna ile birlikte geldiği prömiyer gecesinde yoğun ilgi ile karşılaştı. Sık sık sevenleriyle fotoğraf çektirmek zorunda kalan Çoruh, uzun süre sevgilisini bekletti. Geçtiğimiz yıl açtığı ‘Baba Sahne'nin halk tarafından benimsendiğini söyleyen Çoruh, “Maddi anlamda zorlanıyor musunuz?” sorusuna “İsmimizin basında bir Trump veya büyük holding ismi yok. Kendi çabalarımız ve emeğimizle açtık. Devletin desteği olmadan olmaz. Uzun yıllar devam edecek” şeklinde yanıt verdi. ‘Arka Sokaklar' dizisinde rol alan Çoruh, zaman zaman çıkan ayrılık haberlerine de esprili bir dille açıklık getirdi. Ünlü oyuncu, “Altı yıl önce de çıkıyordu bu haberler şimdi de çıkıyor. On iki sene oldu. Memur yasasında emeklilik yaşı vardır. 65 kadar devam edecek” diye konuştu. Çoruh son olarak evlilik haberleriyle ilgili “Evlilik yok. Olursa söylerim” dedi.

deniz-cakir

“TİYATROYA GELMENİZ NE GÜZEL”

Deniz Çakır, tek başına geldiği oyun prömiyerinde aceleci tavırlarıyla dikkat çekti. Arkadaşlarını görebilmek için hızla kulise geçen Çakır, yanında getirdiği pastayı kulise bıraktı. Gazetecilerin oyuna ilgi göstermesinden memnun kaldığı belirten Çakır, “Tiyatroya gelmeniz ne güzel hep böyle gelin” dedi. Eyüp Belediyesi'nin sokak hayvanlarını toplamasına sosyal medyadan tepki gösteren oyuncu, konuyla ilgili olarak “Gerektiği yerlere gereken mesaj umarım ulaşmıştır. İnsan ve hayvan arasında hiçbir fark yok. Can candır. Hiçbir cana başka bir canlının eziyet etmesi yakışmıyor” açıklamasını yaptı. Çakır sergi açacağı yönde çıkan haberler için ise “İstiyorum ama şimdi değil hiçbir hazırlığım yok” dedi.

zafer-algoz

DEMBABA YOK ATİBA VAR

Zafer Algöz, Hakan Altun ve Umut Kurt, prömiyere birlikte geldi. Daha önce Dembaba şarkısıyla büyük beğeni toplayan üçlü, “Yeni bir şarkı gelecek mi?” sorusuna “Artık Dembaba yok Atiba var” diye cevap verdi. Her Salı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde saat 20:30’da tiyatroseverlerle buluşacak yüksek tempolu macerayı Emrah Eren yönetiyor. İki perdelik oyunun dekor ve kostüm tasarımında Barış Dinçel, ışık tasarımında Yakup Çartık koreografisinde Gizem Erdem, müziklerinde ise Tevfik Kulak var. Seyircileri ilginç bir maceraya sürükleyen “İntiharın Genel Provası” oyununda Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu, Kadir Çermik ve Selen Öztürk yer alıyor.

intihar-ic-5