Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İntizar kimdir? İntizar kaç yaşında ve nereli? İşte hayatı…
İntizar kimdir? İntizar kaç yaşında ve nereli? İşte hayatı…
90'lı yıllardan beri Türk müziğinde adı geçen işlere imza atan İntizar'ın hayatına dair birçok detay merak ediliyor. Şarkıcı İntizar kimdir sorusunu soran vatandaşlar, kaç yaşında olduğunu ve nereli olduğunu da araştırıyor. İşte İntizar'ın hayatına dair merak edilen ayrıntılar...
Magazin 14 Temmuz 2018 - 07:38

Yıllar önce bir konserde keşfedilen İntizar, imza attığı albümlerle kendi dinleyici kitlesini yaratmıştı. Peki İntizar kimdir? Asıl adı İntizar Arslan olan ve basında İntizar olarak tanınan şarkıcının hayat hikayesine dair merak edilenler haberimizde…

KONSERLE BAŞLAYAN ÜNLÜ OLMA SÜRECİ

Sibel Can’ın bir konserinde sahneye çıkınca konseri izleyenler arasında olan Ahmet Selçuk İlkan ve Ferdi Tayfur, konser sonrası İntizar'la irtibata geçer, Ferdi Tayfur, İntizar'a, sesini çok beğendiğini ve ona albüm yapmak ister.

İNTİZAR KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?

1974’de Tunceli’de doğan İntizar’ın soyadı Arslan’dır. Babası asker, annesi ise ev hanımıdır. Babasının görevi nedeniyle Muğla ve İzmir’de yaşamıştır. İzmir’de düzenlenen bir müzik yarışmasında Türk Halk Müziği ve pop müzik dallarında birinci olan şarkıcı Ağrı Eğitim Fakültesi’nden mezun olmuştur.

İntizar’ın albümleri:

Gelincik (1997)

Gece Nemi (2000)

Göçebe (2002)

Aldanırım (2003)

Nazar Boncuğum (2005)

Ihlamurlar Altında / Nazar Boncuğum (2006)

Ömrüm Senindir (2009)

Aşk Yağmurları (2013)