İrem Derici’nin şikayet ettiği takıntılı hayran serbest bırakıldı

Şarkıcı İrem Derici’nin takıntılı hayranı, cinsel taciz suçundan sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı. Erol K.'nın çiçekle İrem Derici'nin kapısının önünde beklediği görüntüler de ortaya çıktı.

İrem Derici’nin şikayet ettiği takıntılı hayran serbest bırakıldı

Şarkıcı İrem Derici’nin İrem Derici’nin Harbiye’de oturduğu eve zorla girmeye çalışan takıntılı hayranı, ünlü şarkıcının şikayeti üzerine gözaltına alındı. Savcılığa çıkarılan Erol K., sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Erol K.’nın ifadesinde Kahramanmaraş’ta yaşadığı, çiftçilikle uğraştığı, hayranı olduğu ünlü şarkıcıyla tanışmak için köydeki ineklerini satıp geldiğini söylediği öğrenildi.

 

50 METRE YAKININA YAKLAŞAMAYACAK

Mahkeme ifadesinin ardından Erol K.’ya Derici’nin 50 metre yakınına yaklaşmamasına karar vererek adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

İNEKLERİNİ SATIP GELMİŞ!
Derici’nin avukatı Ayşegül Mermer olaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Şahıs daha önce de İrem Derici’nin evine çiçekle giderek rahatsız etmiş. O zaman da şikayetçi olunmuştu. İfadesinde Derici’ye aşık olduğunu, onun için her şeyi yapmaya hazır olduğunu ve eşini çocuklarını terk edip geldiğini söylemişti. Dün geceki ifadesinde ise, ineklerini satıp geldiğini söylemiş. Eğer üniversite hastanesinde incelenirse bu kişinin sağlıklı bir birey olmayacağı ortaya çıkacaktır” diyerek karara itiraz edeceklerini söyledi.

“İREM HANIMIN ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR”

Avukat Mermer şüphelinin serbest bırakılmasının kendilerini mutsuz ettiğini belirterek şunları söyledi;

“Sosyal medya hesabından çok sayıda mesaj göndermiş ve defalarca da evinin önüne giderek cinsel saldırı suçuna teşebbüs etmiştir. Ancak serbest bırakılması bizi çok üzdü. Bu kadar kadın cinayetlerinin artığı bu zamanda böylesi bir kararın çıkması bizi çok mutsuz etti. Yani İrem hanımın ölmesi mi gerekiyor. Başına ciddi bir şeyin mi gelmesi mi gerekiyor. Adam şuan elini kolunu sallaya sallaya aramızda geziyor. Dünyanın en iyi yasalarına da sahip olsak, uygulayıcılar bu yasaları uygulamazsa problem hiçbir zaman çözülmeyecektir”

OLAYIN GEÇMİŞİ

İrem Derici’nin hayranı olduğunu söyleyen Erol K., 22 Ağustos’ta saat 14.00 sıralarında sanatçının ikamet ettiği Harbiye’deki evine çiçekle gidip İrem Derici’ye aşık olduğunu söylemiş, Sosyal medya hesabından da sürekli taciz mesajları attığı belirtilen Erol K., Derici’nin şikayeti üzerine dün akşam gözaltına alınmıştı.