Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İsrafil Köse’nin ölümünde çarpıcı iddia
İsrafil Köse’nin ölümünde çarpıcı iddia
Motosikletiyle seyir halindeyken kapısı açılan taksiye çarparak hayatını kaybeden oyuncu İsrafil Köse'nin ölümüne ilişkin davaya başlandı.
Magazin 7 Nisan 2017 - 07:57

Kadıköy’de 21 Ağustos 2016 tarihinde motosikletiyle seyir halindeyken kapısı açılan taksiye çarparak hayatını kaybeden oyuncu İsrafil Köse’nin ölümüne ilişkin taksici Bekir Serkut Özhan’ın yargılandığı davaya başlandı. İstanbul Anadolu 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuksuz sanık Bekir Serkut Özhan ile maktul İsrafil Köse’nin eski eşi müşteki Şengül Zeybek’in avukatı katıldı.

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanık Özhan savunmasında, “Olaya ilişkin kusurum yoktur. Kendisi gelip bana çarptı” dedi. Taksinin kapısını açmadan yolu kontrol edip etmediği sorulan Özhan, “Kapıyı açmadan önce arkayı kontrol ettim. Benim şoför mahallimdeki sol kapıya çarptı ve kaza bu şekilde oldu. Biz taksiler olarak otobüs durağının gerisinde duruyor ve durağı engellemiyorduk” dedi. Olaya ilişkin görüntü kayıtlarının bilirkişilerce incelenmesine ve olay yerinde keşif yapılmasına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

‘TAKSİRLE ADAM ÖLDÜRME SUÇU’

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, maktül İsrafil Köse’nin 21 Ağustos 2016 tarihinde Kadıköy Ayrılıkçeşmesi metro istasyonu güzergahında motosikleti ile seyir halinde iken kapısı açılan taksiye çarparak yaralandığı, kaldırıldığı hastanede 2 gün sonra hayatını kaybettiği belirtiliyor. İddianamede, şüpheli taksi şoförü Bekir Serkut Özhan’ın alkollü olmadığı belirtilerek, “Taksirle adam öldürme” suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.