Sözcü Plus Giriş

İşte Bizimkiler Dizisi’nin nostaljik fotoğrafları ve oyuncuların şimdiki halleri

1980'lerin sonunda başlayan ve 2000'lere kadar devam eden efsane dizi Bizimkiler'i mercek altına aldık. Bu dizinin yıldızlarının şimdi neler yaptığını, nerede olduklarını ve aramızdan ayrılanların kim olduklarını merak eden okurlarımızı haberimize davet ediyoruz.

Güncellenme: 09:46, 16/11/2017
İşte Bizimkiler Dizisi’nin nostaljik fotoğrafları ve oyuncuların şimdiki halleri

İzlendiği süre boyunca reytingleri hiç düşmeyen dizilerin başında geliyordu Bizimkiler. uzun soluklu bir dizi olması nedeniyle hayatın doğal akışını bizlere en iyi şekilde yansıtan dizilerden biri oldu. Ekrana geldiği ilk günden beri izleyiciyi ekrana bağlayan dizi ekranların en çok kayıp veren dizilerinden biri de oldu. Bu efsane dizinin oyuncuları şimdi ne yapıyor, hangileri aramızdan ayrıldı hangileri hayatta? İşte ayrıntılar…

bizimkilerrrugurtansariyer

İşte Bizimkiler’in Cemil’i… Bizimkiler’in bitmesinden sonra yeni iş teklifi alamayan Sayıner, ailesi tarafından da terk edilip bir otel odasında yaşamak zorunda kalmıştı.

bizimkiler-fotograf-arsivi3

Oray’ın canlandırdığı karakter dizide sürekli olarak komşularıyla tartışıyordu.

aykutoray

Oray son olarak Mezuniyet adlı filmde oynamış ama filmini izleyemeden hayata veda etmişti.

bizimkiler-fotograf-arsivi2

Dizi ilk başladığında Şükrü karakterini Erdal Özyağcılar oynuyordu. Daha sonra bayrağı Savaş Dinçel aldı. Usta oyuncu dizide Ayşe Sarıkaya’nın oynadığı Nazan karakterinin kocası rolündeydi yıllarca.

savasdincel1

Savaş Dİnçel, dizi bittikten yıllar sonra geçirdiği iç kanama nedeniyle hayata veda etti. Onun ekrandaki unutulma dizileri arasında Ekmek Teknesi ve Sessiz Gemiler de var.

savasdincel

Dizide Nazan’ın işsiz- güçsüz haylazlık peşindeki erkek kardeşini oynayan Okay, 1993 yılında henüz 42 yaşındayken hayata veda etti. Okay yakalandığı pankreas kanserine yenildi.

yamanokay

Dizinin kadrosunda en uzun süre kalan oyunculardan biri Güzin Öpizek.

guzinozipek

Oyunculuk kariyerine 1944’te Cemal Reşit Rey ve Ekrem Reşit Rey kardeşlerin Hava Cıva operetiyle başlayan Özipek, dizide Leyla karakterini oynuyordu. Oyuncu, 2000 yılında hayata veda etti.

orhancagman

Dizide Şükrü ve Şevket karakterlerinin babasını oynayan Orhan Çağman da hayata veda etti.

bizimkiler-fotograf-arsivi9

Dizide Bensu Orhunöz’ün oynadığı Bilge karakteninin kardeşi Ali’yi canlandıran Atılay Uluışık artık kocaman oldu. Kısa bir süre önce evlenen Uluışık şimdi Ukrayna’nın Odessa şehrindeki bir pimapen fabrikasının sahibi.

atilayuluisik

Bizimkiler’de apartmanın ilginç sakinlerinden birini oynuyordu Rutkay Aziz. Onu TV seyircisi son olarak Avrupa Yakası dizisinde izledi.

rutkayaziz

İŞTE DİZİDEN NASTALJİK KARELER

bizimkiler-fotograf-arsivi1bizimkiler-fotograf-arsivi4bizimkiler-fotograf-arsivi8bizimkiler-fotograf-arsivi9bizimkiler-fotograf-arsivi10