İşte Vatanım Sensin’e veda eden karakterler…

Kanal D'nin daha şimdiden efsane olan dizisi Vatanım Sensin, bu perşembe saat 20:00'de ekranlarda olacak. İzmir'de verilen özgürlük mücadelesinin anlatıldığı dizi ilk sezonuyla büyük ilgi gördü. Bu sezon boyunca dizide pek çok karakter bu mücadele sırasında hayatını kaybetti. İşte Vatanım Sensin'e veda eden karakterler

İşte Vatanım Sensin’e veda eden karakterler…

Hayranlarının uzun zamandır büyük bir heyecanla beklediği Vatanım Sensin bu perşembe izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Dizide şu ana kadar hayatını kaybeden karakterleri ve dizideki görevlerini haberde bulabilirsiniz. İşte Vatanım Sensin’e veda eden karakterler…

Miralay Nazım
Altınlar karşılığında düşman birliklerle anlaşma sağlayan Miralay Nazım, Cevdet’e yakalanmıştı. Fakat Miralay Nazım’ı öldüren kişi, farklı bir isimdi.

miralay-nazim-ic

İlyas Çavuş
Yunan esir kampında öldürülen İlyas Çavuş, büyük bir fedakarlık yapmıştı. İlyas Çavuş’u öldüren Cevdet, bu sayede kendisini Yunan Ordusu’na kabul ettirmeyi başarmış, gizli vazifesi için ilk adımı atmıştı.

ilyascavus

Andreas
Yunan Ordusu’nda asker olan Andreas, İzmir’de yaşanan zulme daha fazla göz yummak istemez ve Yunanistan’a geri dönmek istemişti. Andreas’ın bu isteği kabul olmamıştı. Andreas’ın öldüren Mehmet, denizin ortasında gözünü bir an olsun bile kırpmadan öldürmüştü.

andreas

Cemal
Ölmez Hasan’ın oğlu Cemal, babasıyla yüzleştikten sonra Yunan Karargahı’nda hayatını kaybetmişti. Cemal’i öldüren Yunan Teğmen Stavros ile Cevdet, bu olaydan sonra karşı karşıya gelmişlerdi.

Ölmez Hasan
Eşref Paşa’nın verdiği talimatla yeğeni Mustafa Sami tarafından zehirlenen Ölmez Hasan, Cevdet’in kollarında ölmüştü. Ölmez Hasan’ın ölümünden sonra Yunan Ordusu tarafından köşeye sıkıştırılacağını düşünen Cevdet, onların güvenini kazanabilmek adına sırtından vurmuştu

Tabip Mustafa Sami
Tuzağa düşen Mustafa Sami, izdivaç kurmak istediği Yıldız’ın ihaneti sonrası ellerinde ölmüştü. Yıldız’ın ihbarı sonucu Mustafa Sami’nin kaçacağını öğrenen Yunan Teğmen Stavros, acımasızca öldürmekten kaçınmamıştı.

tabipmustafasami

Haydar
Yunan Başbakan Yardımcısı Kostas’ın gelişiyle açılacak dev Yunan Bayrağı’nın üzerine yaptıkları planla Türk Bayrağı açan vatanseverlerden Haydar, bunu canıyla ödemişti. Türk Bayrağı indirmek için sıkılan kurşunlarda kendisini siper eden Haydar, bayrağın yere düşüşünü engellemeye çalışırken vurulmuştu. Haydar’ı vuran, Yunan Teğmen Stavros’tan başkası değildi.

Eşref Paşa
Yunan Ordusu ile girdiği çatışmada hayatını kaybeden Eşref Paşa’nın ölümü ise oldukça trajik olmuştu. Eşref Paşa, Yunan Ordusu tarafından değil güvendiği birinin ihanetiyle ölmüştü. Eşref Paşa’yı sırtından vuran ise Tevfik’ti. Kuvvacıları istediği gibi yönlendirmek isteyen Tevfik, Eşref Paşa’ya tuzak kurmuştu.

esrefpasa

Yavuz
Kuvvacılardan olan Yavuz, haince bir plana kurban gitmişti. Yavuz’u öldüren kişi ise kuvvacıların başına geçmeye çalışan Tevfik’ten başkası değildi.

Meryem
İngiliz ajan Hamilton’ın planı sonrası hedef haline gelen Yörükler’den Meryem de acımasızca öldürülmüştü.

Stavros
Yunan Teğmen Stavros, yaptığı işkencelerle biliyordu. Stavros, yine haince bir planla Cevdet’i öldürmeye yeltendiği sırada hiç beklemediği bir şekilde sırtından vurulmuştu. Stavros’u sırtından vuran Azize olmuştu. Hakikatleri öğrenen Azize, yaptığı hamleyle Cevdet’i kurtarmayı başarmıştı.

stavroz

Hristo
Vatanım Sensin’in ilk bölümünden itibaren savaşın karakterini değiştirebilecek silahların gizlendiği yeri sır gibi saklayan Hristo, İngiliz Charles Hamilton tarafında öldürülmüştü.

Eftalya
Eftalya’nın ölümü de oldukça etkileyici olmuştu. Tevfik’ten kaçarken öldü zannettiğimiz Eftalya, ”Angela” olarak karşımıza çıkmıştı. Gitgide kötü bir hal alan İzmir’de, Charles Hamilton’ın ajanlığını yapmaya başlamıştı. Eftalya’nın ölümü ise Charles Hamilton tarafından olmuştu. Hamilton, amaçlarına hizmet etmeyen Eftalya’yı boğarak öldürmüştü.

eftalya

Yunan Komutan Vasili
Yunan Teğmen Leon’un babası Vasili, Cevdet’in yaptığı kurnazca plan sonrası hedef haline gelmişti. Oğlu Ali Kemal’e yıllar sonra kavuşan Vasili, İzmir’den kaçmak isterken yakalanmış ve meydanda kurşuna dizilmişti. Vasili’nin ölümü, herkesi şaşırtmayı başarmıştı. Bu ölümün ardından karısı Veronika ve Leon, Atina’nın yolunu tutmuşlardı.

vasili

Yunan Kumandanları
Cevdet, bir araya geldiği Yunan Kumandanları ile yaptığı konuşma sonrası gerçek kimliğini açıklamış ve gözünü kırpmadan İzmir’i işgal etmeye çalışan düşman güçleri bir bir öldürmeye başlamıştı. Ailesi ile Ankara’ya gidip, Mustafa Kemal Paşa ile birlikte hareket etmek isteyen Cevdet vatanı için canını feda etmişti.

Vatanım Sensin kadrosuna iki yeni isim daha katıldı! İlginizi Çekebilir Vatanım Sensin kadrosuna iki yeni isim daha katıldı! Vatanım Sensin'in Leon'u Boran Kuzum yeni sevgilisiyle görüntülendi! Ece Uzun kimdir? İlginizi Çekebilir Vatanım Sensin'in Leon'u Boran Kuzum yeni sevgilisiyle görüntülendi! Ece Uzun kimdir?