Itır Esen kimdir? O tweet sebebiyle hakkında 1 yıla kadar hapis istendi!

Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasında birinci seçilen Itır Esen, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet nedeniyle büyük tepki çekmiş, tacı ve birinciliği elinden alınmıştı. Peki Itır Esen kimdir? Kaç yaşında? İşte Itır Esen hakkında merak edilenler...

Itır Esen kimdir? O tweet sebebiyle hakkında 1 yıla kadar hapis istendi!

Itır Esen Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasında birinci seçilmiş ancak 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili attığı tweet nedeniyle tacı elinden alınmıştı. İşte Itır Esen hakkında merak edilenler…

Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasında birinci seçilen Itır Esen, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet nedeniyle büyük tepki çekmiş, tacı ve birinciliği elinden alınmıştı. Üç kişinin şikayeti üzerine de Itır Esen hakkında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçundan soruşturma başlatılmıştı.

itir

ITIR ESEN KİMDİR?

Yaş: 18
Boy: 1,80
Doğum yeri: İstanbul
Eğitim: İstanbul üniversitesi, H.A.Yücel Eğitim Fak. İngilizce öğretmenliği, 1. Sınıf öğrencisi

itir1

Yeşilçam oyuncusu Itır Esen'in yeğeni ve Seslendirme sanatçısı Hayri Esen'in torunu olan Itır Esen, 1999 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi, H.A.Yücel Eğitim Fak. İngilizce öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi olan Itır Esen, ünlü isimlerin tasarımlarında modellik yaptı.

itir2

Üç yıldır podyumlarda boy gösteren Itır Esen, bugüne kadar Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın, Zeynep Erdoğan gibi ünlü modacıların defilelerinde görev aldı.

itir3

Itır Esen, hakkında, bir seneye kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı! İlginizi Çekebilir Itır Esen, hakkında, bir seneye kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı!
Tacı alınan Itır Esen ifade verdi İlginizi Çekebilir Tacı alınan Itır Esen ifade verdi