İşte Itır Esen’in olay yaratan 15 Temmuz tweeti! Tacın yeni sahibi bakın kim oldu!

Itır Esen tacını kaptırdı. 18 yaşındaki İstanbullu güzel Miss Turkey 2017'de kazandığı tacı bir tweet yüzünden kaybetti. 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili bir tweeti ortaya çıkan genç kızın o tweette ne yazdığı da ortaya çıktı. İşte detaylar...

İşte Itır Esen’in olay yaratan 15 Temmuz tweeti! Tacın yeni sahibi bakın kim oldu!

Itır Esen tacını kaybetti! 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili aylar önce attığı bir tweet ortaya çıkan Itır Esen’in tacı geri alındı. Peki Itır Esen o tweette ne yazdı, Itır Esen’in tacını kim aldı? İşte detaylar…

İŞTE O TWEET

Miss Turkey 2017 organizasyon yetkilileri, Miss Turkey World güzeli seçilen Itır Esen’in tacını geri aldı. Esen’in tacının, sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet’i nedeniyle alındığı açıklandı.

itir-esen

BAŞKANDAN AÇIKLAMA GELDİ

Esen'in tacının geri alınacağını açıklayan Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, “Üzülerek duyuruyoruz ki bu paylaşımın Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye'yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu'nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir” ifadesini kullandı. Itır Esen'in tacının, 15 Temmuz ile ilgili çirkin bir paylaşımı nedeniyle alındığı öğrenildi.

İşte Aslı Sümen'in en güzel fotoğrafları! (Yeni Miss Turkey 2017 birincisi Aslı Sümen kimdir?) İlginizi Çekebilir İşte Aslı Sümen'in en güzel fotoğrafları! (Yeni Miss Turkey 2017 birincisi Aslı Sümen kimdir?)

Itır Esen'in tacının geri alınmasının ardından jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen´in birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan'ın ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar'ın ise üçüncü olduğu bildirildi.

itir-esen

ITIR ESEN KİMDİR?

Yeşilçam oyuncusu Itır Esen'in yeğeni ve Seslendirme sanatçısı Hayri Esen'in torunu olan Itır Esen, 1999 yılında doğdu.

itir-esen-kimdir

İstanbul Üniversitesi, H.A.Yücel Eğitim Fak. İngilizce öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi olan Itır Esen, ünlü isimlerin tasarımlarında modellik yaptı. Üç yıldır podyumlarda boy gösteren Itır Esen, bugüne kadar Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın, Zeynep Erdoğan gibi ünlü modacıların defilelerinde görev aldı.

itiresen

İŞTE MISS TURKEY 2017’NİN YENİ GALİBİ

Itır Esen’le ile ilgili gelişme sonrası  yarışmanın ikincisi olan Aslı Sümen'e 1. oldu. Jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

Yeni sonuçlara göre; Aslı Sümen, Çin Halk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek ‘Miss World’de, Pınar Tartan, ABD’de düzenlenecek ‘Miss Universe’de, Yasemin Çoklar ise Polonya’da düzenlenecek ‘Miss Supranational’da Türkiye’yi temsil edecek.

aslii

ASLI SÜMEN KİMDİR?

Mersin doğumlu olan Aslı Sümen, 23 yaşında ve 1.72 santimetre boyunda. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezunu olan isim, mankenlik ve fotomodellik yapıyor.

aslisumenn