Jennifer Lawrence’ın dekoltesi olay oldu!

ABD'li oyuncu Jennifer Lawrence'ın Londra'daki bir fotoğraf çekiminde giydiği elbisesi 'feminizm' tartışması yarattı.'Kızıl Serçe' filminin tanıtımı için soğuk havada, erkek rol arkadaşları arasında derin dekolteli elbise giydiği için gelen eleştirilere sosyal medyadan yanıt veren Lawrence, "Bu seksist ve gülünç. Bu feminizm değil" dedi.

Jennifer Lawrence’ın dekoltesi olay oldu!

Jennifer Lawrence’ın Londra’da son filmi ‘Kızıl Serçe’nin tanıtımı için yapılan bir fotoğraf çekiminde rol arkadaşlarıyla birlikte verdiği pozlar tartışma yarattı.

Jennifer Lawrence, filminin prömiyende şıklığıyla göz kamaştırdı İlginizi Çekebilir Jennifer Lawrence, filminin prömiyende şıklığıyla göz kamaştırdı

Sosyal medya kullanıcıları ve bazı basın organları erkek arkadaşları paltolu ve atkılıyken Lawrence’ın soğuk havada Versace imzalı derin dekolteli elbisesiyle poz vermesine tepki göstermişti.

asa

Örneğin Indepent gazetesindeki bir haberde “Jennifer Lawrence’ın bu fotoğrafı Hollywood’da kadın olmanın nasıl bir şey olduğunu özetliyor” ifadesi kullanıldı.

‘O MÜKEMMEL ELBİSEYİ ATKI VE PALTOYLA KAPATACAĞIMI MI DÜŞÜNÜYORDUNUZ?’

 

Reuters

Reuters

 

Ancak Facebook’tan yanıt veren Lawrence elbisesine yapılan yorumların kadınların yüzleştikleri gerçek sorunlardan dikkati uzaklaştırdığını ve elbise seçiminin tamamen kendisine ait olduğunu vurguladı.

Lawrence “Gerçekten nereden başlayacağımı bilemiyorum. Bu sadece çok gülünç değil, çok rencide oldum. O Versace kıyafeti olağanüstüydü. O mükemmel elbiseyi bir palto ve atkıyla kapatacağımı mı düşünüyordunuz?” dedi.

Lawrence, “5 dakikalığına dışarıdaydım. O elbiseyle karda bile dururdum çünkü modayı seviyorum. Bu benim seçimimdi. Bu (eleştiriler) seksist ve gülünç. Bu feminizm değil. Bu gerçek sorunlardan aptalca dikkat dağınıklıklarına neden oluyor. Kendinize gelin millet. Gördüğünüz tüm kıyafetler benim seçimim. Eğer üşümek istersem bu da benim seçimim olur” ifadelerini kullandı.

Jennifer Lawrence 'Toplu tecavüze uğramış gibi hissettim' İlginizi Çekebilir Jennifer Lawrence 'Toplu tecavüze uğramış gibi hissettim'