Johnny Nash kimdir? İşte Johnny Nash hayatı ve müzik kariyeri…

Johnny Nash, 19 Ağustos 1940 yılında Amerika'da doğdu. Bob Marley'i Amerikalı izleyicilerle seyircilerle tanıştıran kişi olarak da tanınan Johnny Nash, 1970’lerde I Can See Clearly Now şarkısıyla büyük bir çıkış yakaladı.

Johnny Nash kimdir? İşte Johnny Nash hayatı ve müzik kariyeri…

JOHNNY NASH KİMDİR?

Johnny Nash 19 Ağustos 1940 tarihinde Houston’da doğdu.

Nash, müzik kariyerine 1950'lerde başladı. Pop ve reggae şarkıcısı, reggae ikonu haline gelen arkadaşı Bob Marley’i Amerikalı izleyicilerle seyircilerle tanıştıran ilk isimlerden biri olarak biliniyor.

Johnny Nash, 1970'lerde I Can See Clearly Now şarkısıyla büyük bir çıkış yakaladı. Şarkısı yıllar içinde Ray Charles, Donny Osmond ve Jimmy Cliff gibi farklı müzisyenler tarafından defalarca cover'landı. Şarkı, aynı zamanda ünlü film Thelma ve Louise'de de kullanıldı.

Şarkı, ABD Billboard Hot 100 listesinde bir numaraya ulaştı ve orada dört hafta kaldı. İngiltere'de ise beş numaraya kadar yükseldi ve Nash 1975’te Tears On My Pillow ile listelerde zirveye çıktı.

Üçüncü evliliğini Carli Nash ile yapan ünlü sanatçının Johnny Nash Jr. adında bir oğlu ve Monica adında bir kızı bulunuyor.