Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadın gardiyandan şikayetçi olan mahkum davayı kazandı
Kadın gardiyandan şikayetçi olan mahkum davayı kazandı
ABD'nin California eyaletinde San Quentin Devlet Hapishanesi'nde kalan William Cordoba, kadın gardiyan Silvia Pulido'nun kendisini cinsel ilişki kölesi olarak kullandığını açıkladı. Dava görüldü, mahkum haklı bulundu ve gardiyan tazminat ödemeye mahkum edildi.
Magazin 13 Şubat 2018 - 14:24

Bir kişiyi öldürmek ve hırsızlık suçlarından ömür boyu hapis cezasına çarptırılan 57 yaşındaki William Cordoba, hapishanedeki kadın gardiyanın düzenli olarak cinsel istismarına maruz kaldığını itiraf etti.

“DUR SANA YARDIM EDEYİM”

Cordoba, ilk kez Silvia Pulido ile 2010 yılında ilişkiye girdiklerini belirtirken, yaşadıklarını şöyle anlattı; “Pulido bilgisayarda bir şeyle uğraşırken yanıma geldi ve kullandığım bilgisayarın klavyesini alarak “Dur sana yardım edeyim’ dedi. Kısa süreli bir yakınlaşmadan sonra ilk kez birlikte olduk” dedi.

PARA VAADİYLE BİRLİKTE OLMAYA DEVAM ETTİ

Bu olaydan üç gün sonra Pulido’nun tekrar yanına geldiğini belirten Cordoba, “Kimse bizi rahatsız etmesin diye oda kapısının kilidini değiştirmişti. Avukatlarıma para ödeyeceğini söyleyerek benimle birlikte oluyordu” dedi.

DAVAYI KAZANDI

Cordoba kendisinin cinsel ilişki kölesine dönüştüğünü bildirirken, konuyla ilgili olarak dava açtı. Dün sonuçlanan davada ömür boyu hapis cezası bulunan Cordoba, 65 bin dolar tazminata hak kazandı.
williamcordoba