Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadir İnanır’ın sağlık durumuyla alakalı doktoru konuştu
Kadir İnanır’ın sağlık durumuyla alakalı doktoru konuştu
11 Şubat 2018 Pazar sabahı aniden gelişen konuşma bozukluğu ve sol tarafında güçsüzlük nedeniyle Acıbadem Fulya Hastanesi’ne getirilen ünlü sanatçı Kadir İnanır, beynine pıhtı atması nedeniyle girişimsel işlem uygulanarak yoğun bakım servisine alınmıştı. Sağlık durumu iyiye giden sanatçı, yoğun bakımdan hasta odasına alındı.
Mustafa KIZGINYÜREK
Magazin 15 Şubat 2018 - 11:11

Kadir İnanır, beynine pıhtı atması sonucu yakınları tarafından geçtiğimiz günlerde Beşiktaş Fulya'da bulunan özel bir hastaneye kaldırılmıştı. Kısa sürede ameliyata alınan ve yoğun bakımda tutulan Kadir İnanır’ın doktoru tarafından yeni bir açıklama yapıldı.

İŞTE DOKTORUNUN İLK SÖZLERİ

Kadir Beyle ilgili son durumu ve güzel haberleri sizinle paylaşmak için ve yaşadığımız sürecin özetini anlatmak için toplandık. Kadir Beyle bu sabaha gayet net ve güzel bir konuşma yaptık artık kendisi yoğun bakımda değil yatakta dünden itibaren ayağa da kaldırdık şu anda fiziksel bir sorunu yok…

BEYİNDE HASAR OLUŞMADI

Girişimsel Nöroradyolojik operasyonlar son 30 yıldır, sadece beyin damarlarındaki pıhtı alınması değil, beyin kanaması oluşturmuş anevrizma, AVM gibi hayatı riske atacak damarsal hastalıklarda etkin ve oldukça başarılı olarak uygulanmaktadır. Bu işlem açık beyin ameliyatı değildir. Tıbbi ismi endovasküler serebral arteriyel trombektomi'dir. Bu gibi tıkayıcı hadiselerde, özellikle ataktan sonraki ilk 6 saatlik dönemde toplar damardan bazı özel ilaçlara ek olarak, atar damara anjiografi ile girilerek pıhtının olduğu beyin damarına ulaşıp pıhtıyı dışarı almak en etkili yöntemdir. Hastamızda pıhtı tamamen hızlı bir şekilde dışarı alınıp beyin dokusu tekrar kanlandırıldığı için beyinde hasar gelişmemiştir.

İŞTE KADİR İNANIR’A YAPILAN MÜDAHALENİN ANİMASYONU

 

“DOĞRU ZAMANDA MÜDAHALE EDİLMİŞTİR”

Beyin hasarını minimale indirmek pıhtının erimesine ya da dışarı hızla alınmasına bağlıdır. Bu nedenle hastanın çabuk bir şekilde hastaneye ulaşıp doğru tanıyı takiben bahsedilen tedaviyi alması gerekmektedir.

TABURCU TARİHİ SORULDU

Muhabirlerin Kadir İnanır’ın ne zaman taburcu olabileceğiyle ilgili sorulara da yanıt veren doktorlar; “Risk analizleri yapıyoruz ancak ne zaman taburcu edeceğimizi bilmiyorum. Şu andaki bulgular çok olumlu bizi sevindiriyor” şeklinde konuştu.
kadirinanir

 

Son güncelleme: 12:40 - 15.02.2018