Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Karan isminin anlamı ne? Karan ne demek?
Karan isminin anlamı ne? Karan ne demek?
Yakın zamanda bebeklerini kucağına alacak Fahriye ve Burak Özçivit çiftinin çocuklarının adı belli oldu. Burak Özçivit ile eşi Fahriye Evcen, ilk bebeklerinin adı konusunda aylardır kararsızlık yaşıyorlardı. Artık kararlarını verdiler ve bebeğin adı Karan olacak, peki Karan isminin anlamı ne? Karan ne demek? İşte Karan isminin anlamı...
Magazin 11 Nisan 2019 - 15:43

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen çifti ilk bebeklerini kucaklarına almaya hazırlanıyor. Çiftin bebeklerine koyacakları isim sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında bulunuyor. Özçivit çifti bebeklerine Karan ismini koyacaklarını açıkladı. Peki Karan isminin anlamı ne? Karan ne demek?

KARAN ADININ ANLAMI NE? İŞTE KARAN İSMİNİN ANLAMI…

Karan isminin anlamı, dört farklı şekilde tanımlanmıştır. Temiz, mashum, katkısız. Sözünün Eri; Yiğit. Kahraman, yürekli, karanlık.

TDK’nın ‘Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü’nde ‘Karan’ın anlamı: Yapışkan ve kokulu yaprağı olan, bodur funda boyunda dikensiz bir bitki. Yaban nanesine benzeyen bir bitki.