Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı konusu ve oyuncuları

Karayip Korsanları serisinin sevilen filmlerinden Salazar'ın İntikamı bugün televizyon ekranında olacak. Serinin 5. filmi olan Karayip Korsanları Salazar'ın İntikamı 2017 yılında çekildi. Peki Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı filmi konusu ne, oyuncuları kimler?

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı konusu ve oyuncuları

Karayip Korsanları film serisinin beşinci filmi olan fantastik türdeki 2017 Amerikan yapımı film Salazar’ın İntikamı konusu ve oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çekiyor. İşte Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı hakkında merak edilenler…

FİLMİN KONUSU

Yıllar geçmiş Will turner’ın oğlu büyümüş Henry babasının lanetini kaldırmak için Captain Jack Sparrowu bulmak zorunda kalmıştır. Jack ise karayiplerdeki bir adada soygun gerçekleştirmektedir ve soygun başarasız olur. Jack’in tayfası artık Jack’a güvenmemektedir ve tayfalar Jack’i terk ederler.

Kaptan yarı bunalımda olduğu gibi pusulasını bir şişe Rom’a karşı takas etmiştir ve pusulaya ihanet etmiştir. Pusulaya ihanetin bedeli kaptan Salazar’dır. Bundan yıllar önce Kaptan El Matador del Mar (Salazar) denizleri kasıp kavurmaktadır ve Jack Sparrow’la yolları kesişmiştir. Jack ona bir oyun oynayarak Şeytan üçgenine sürüklemiş ve orada hapis etmiştir. Salazar intikam için dönecektir.

Bu arada Henry Salazarın saldırdığı gemiden sağ çıkmış ve Salazardan aldığı mesajla Jack’i bulmaya çalışmaktadır ve yolları hastanedeki Carina ile kesişir. Carina bir bilim kadınıdır ve halk tarafından cadı olarak görülmekte ve aranmaktadır.

Carina Henry ile sohbetiden sonra yakalanmış ve idam cezasına gitmiştir. Ne tesadüf ki Kaptan Jack Sparrow askerler tarafından yakalanmış idam masasına çıkarılmıştır. Tam idam edilecek iken Jack tayfası Gibss önderliğine kaptanlarını ve Carina’yı kurtarırlar. Henry Carina ve Jack Dying Gull adlı gemide yelken açarak yol alırlar.

OYUNCULARI

Johnny Depp, Jack Sparrow rolünde
Geoffrey Rush, Hector Barbossa rolünde
Orlando Bloom, Will Turner rolünde
Javier Bardem, Kaptan Salazar
Kaya Scodelario, Carina Smyth rolünde
Kevin McNally, Joshamee Gibbs rolünde
Stephen Graham, Scrum rolünde
Brenton Thwaites, Henry rolünde
Martin Klebba, Marty rolünde