Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kardeş Çocukları dizisi oyuncuları kimlerdir? İşte Kardeş Çocukları dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu…
Kardeş Çocukları dizisi oyuncuları kimlerdir? İşte Kardeş Çocukları dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu…
Star TV ekranlarında geçtiğimiz haftalarda yayınlanmaya başlayan Kardeş Çocukları dizisi seyircilerden tam not aldı. Ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ Kardeş Çocukları dizisiyle uzun bir zamandan sonra ekranlara geri döndü. İşte Kardeş Çocukları dizisinin konusu, oyuncuları ve son bölüm özeti...
Magazin 10 Şubat 2019 - 20:14

Kardeş Çocukları ekran macerasına kısa zaman önce başladı. Konusu ve oyuncu kadrosuyla seyircilerin ilgisini çekmeyi başaran dizinin senaryosunu Sırma Yanık, yönetmenliğini ise Faruk Teber üstleniyor. Mehmet Aslantuğ dizide bir doktoru canlandırıyor, ona eşlik eden başrol oyuncuları ise Ayça Bingöl ve Nur Fettahoğlu. İşte Kardeş Çocukları dizisi hakkında merak edilen ayrıntılar…

KARDEŞ ÇOCUKLARI DİZİSİ OYUNCULARI

KARDEŞ ÇOCUKLARI DİZİSİNİN KONUSU

Hayalleri ve hayatları birbirinden bambaşka olan iki anne; Ümran (Ayça Bingöl) ve Umay (Nur Fettahoğlu). Ümran ve kızı Hayat, küçük bir köyde yaşarken, “Sosyetik güzel” Umay Karay ve kızı Hayal, İstanbul'dadır. Hayallerde bile birleşemeyecek kadar farklı hayatlar yaşayan annelerin yolları, yıllar sonra karşılaşınca beklenmedik olaylara neden olur. Usta oyuncu Mehmet Aslantuğ'un ünlü bir doktoru canlandırdığı Kardeş Çocukları'nın senaryosunu Sırma Yanık, yönetmenliğini ise Faruk Teber üstleniyor.

KARDEŞ ÇOCUKLARI 2.BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Hayal teyzesi sandığı Umay'ın evine yerleşiyor. Onun için hazırlanan odayı görünce şaşırıyor. Eski odasını hatırlıyor. Hayat, yaşadığı kötü olaydan sonra panik atak krizleri geçirmeye başlıyor. Kriz geçirdiği anda arka kapıdan giren Nilay ve bir gazeteci onu izliyor. Havuzun olduğu odada fenalaşıyor ve havuza düşüyor. Volkan su sesini duyunca oraya gidiyor. Havuza atlayıp Hayat'ı kurtarıyor. Çok su yutan Hayat'a suni teneffüs yapıyor. Hayal de Hayat'ın olmadığını fark edince aşağı iniyor ve Volkan ile Hayat'ı izliyor. Hayat, Volkan'a tokat atıyor. Hayal geliyor, Hayat başına gelenleri anlatıyor.

GEÇMİŞ ANILAR GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Umay uyurken kızını gözyaşları ile izliyor. Ümran cezaevinde geçmiş anılarını düşünüyor. Umay'ın Hayat'I terk ederken söylediği sözler aklından çıkmıyor. Sonra da hapishane müdiresinden özür diliyor. Ümran için telefon izni çıkıyor. Yıldırım da hala geçmişi unutmuş değil. Ümran'la geçirdiği günleri hatırlıyor. Geçmiş de Ümran'la yaptıkları konuşmayı hatırlıyor. Bir kızları olsa adının Hayat olacağından söz ediyorlar.

HAYAT'IN UMAY'LA İLK GÜNÜ

Gazetelerde Hayat'ın Umay'ın yeğeni olduğu haberleri çıkıyor. Umay sinirden deliye dönüyor. Umay, Hayat'ın onlarla kahvaltı etmesine izin vermiyor. Hayat da bulunduğu yeri Kabul etmeye çalışıyor. Hayat teyzesi ile kahvaltı etmek istiyor, evin çalışanları durumu izah edemiyor. Umay önce hayat'ın kıyafetini eleştiriyor, sonra da masayı terk ediyor.

CEMAL HAPİSHANEDE DE RAHAT DURMUYOR

Cemal cezaevinde kardeşinden havadisleri alıyor. Cemal kardeşini İstanbul'a gönderiyor. Ona selam götürmesini istiyor. Kardeşi Umay'ın ona izin vermeyeceğini söylese de Cemal onun selamını alacağını söylüyor.

HAYAT: BENİ ANNEME GÖTÜR

Ümran, Umay'I arayıp telefona kızını vermesini söylüyor. Ümran çok ters şekilde konuşuyor ve Ümran telefonu yüzüne kapıyor. Hayat gazetede çıkan haberleri görünce Umay'ın yanına gidiyor. Annesinin onu merak ettiğini söylüyor. Ayrıca teyzesini sakladığı için annesine kızdığını anlatıyor. Hayat annesi ile görüşmek istediğini söylüyor. Hatta yalvarıyor. Umay sessizce dinliyor ve avukatı ile konuşacağını söylüyor.

HAYAT'IN YENİ DÜNYASI

Umay, Hayat için alışveriş yaptırıyor. Hayat kıyafetleri görünce çok seviniyor. Ama Umay iğneleyici sözleri ile Hayat'In yüzünü asmasına sebep oluyor. Hayal de Hayat gibi iki kardeşin nasıl küstüğünü merak ediyor. Hayat, Hayal'in gördüğü en güçlü insan ve onun yaşadıklarına dayanabilmesine inanamıyor.

ÜMRAN VE UMAY'IN YENİ SINAVI

Ümran hapishanede elini kesiyor.Ümran hastaneye kaldırılmak istiyor. Sonra da kaçmaya çalışıyor ama yapamıyor. Umay da o sırada bir davette geçmişinin hesabını veriyor. Gazetecilere konuşan Umay geçmişine sahip çıkmak zorunda kalıyor. Umay yine dik duruyor. Sosyeteden çevresini çaya davet ediyor.

VOLKAN YILDIRIM'I EVE DAVET EDİYOR

Volkan hocası Yıldırım ile görüşüyor. Onu eve davet edip Reşat'la tanıştırmak istiyor.

HAYAT UMAY'IN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRMEYE BAŞLIYOR

Umay eve geldiğinde banyosunda Hayat'I görünce çılgına dönüyor. Hayal'I kenara çekip azarlamaya başlıyor. O banyonun kendisinin olduğunu söylerek Hayat'ın bir yabancı olduğunu söylüyor. Umay'ın kızını aşağılamasını Hayat da duyuyor. Ve kendini tutamayıp Hayal'den sonra Umay'ın yanına gidiyor. Durumu izah etmeye çalışıyor. Umay onu azarlayınca, Hayat ağlayarak Umay'a sarılıyor ve annesini çok özlediğini söylüyor.

HAYAT, YILDIRIM İLE TANIŞIYOR

Hayat bir panik atak krizi daha geçiriyor. Sonra da kendini dışarı atıyor. Yıldırım da o sırada eve geliyor. Hayat'I görünce onu sakinleştirmeye çalışıyor. Hayat kalp krizi geçirdiğini söylüyor. Yıldırım bunun bir kalp krizi olmadığını söylüyor. Ellerinden tutarak onu kendine getiriyor. Umay da o sırada araba ile yanlarından geçerken onları fark ediyor. Yıldırım'ın görünce hayrete düşüyor ama onun Yıldırım olduğundan da emin olamıyor.

UMAY, KIZINA YAKLAŞIYOR

Hayat, Umay ile konuşarak ondan korkmamasını söylüyor. Annesinin ondan nefret etmesinin sebebinin cesareti olduğunu söylüyor. Hayat Umay'ın kaçtığı o köye kendisinin de ait olmadığını söylüyor. Umay gözleri dolu dolu Hayat'I dinliyor. Ve ona ilk kez sen diyor. Umay Hayat'I giydirip misafirlerinin karşısına çıkarmak için hazırlıyor. Anne kız ilk kez yakınlaşıyorlar.

ÜMRAN UMAY'IN KARŞISINA DİKİLİYOR

Ümran sonunda kızı için eve geliyor. Umay , Ümran'I tehdit ediyor. Ümran kızını almaya geldiğini söylüyor.