Kelebeğin Rüyası filmi detaylı konusu ve oyuncu kadrosu

Kelebeğin Rüyası iki edebiyatçıyı konu alan bir film. I. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak’ta yaşayan genç şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun hayat hikâyesinin anlatığı film yayınlandığı dönemde sinemada büyük bir ilgi ile takip edildi. Kelebeğin Rüyası, ilgi çeken senaryosunun yanında önemli oyuncuları da kadrosunda bulunduruyor...

Kelebeğin Rüyası filmi detaylı konusu ve oyuncu kadrosu

Yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan’ın üstlendiği Kelebeğin Rüyası filminde Mert Fırat ve Kıvanç Tatlıtuğ, Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’yu canlandırıyor.

KELEBEĞİN RÜYASI OYUNCULARI KİMLER?

Yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan'ın üstlendiği filmin yapımcılığını BKM yapıyor. Kelebeğin Rüyası'nın oyuncu kadrosunda Yılmaz Erdoğan, Mert Fırat, Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Taner Birsel, Ahmet Mümtaz Taylan yer alıyor.

KELEBEĞİN RÜYASI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Zonguldak'ta yaşayan, iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, yeni yeni modernleşen bu madenci kentinde memuriyet hayatlarını sürdürürken, bir yandan da sanatla, edebiyatla ve en çok da şiirle iç içe yaşamaktadırlar. Ayakları üzerine yeni kalkan genç Cumhuriyet, bir yandan modernleşme çabasındayken, aynı yıllarda Avrupa'da da çetin bir savaş yaşanmaktadır. Belediye Başkanı'nın kızı Suzan'ın Zonguldak'a geri gelmesiyle Rüştü ve Muzaffer'in şiire olan inancı daha da artar. Henüz lise öğrencisi olan Suzan, çevrenin istememesine rağmen iki gençle yakın arkadaş olur. Fakat 1940'lı yılların vebası olan verem, iki genç insanın da sağlığını git gide tehdit etmektedir. Rüştü ve Muzaffer'in hem kendi gelecekleri, hem de dünyanın gidişatı hayra alamet değildir…

KELEBEĞİN RÜYASI NEREDE ÇEKİLDİ?

Zonguldak, Karadeniz Ereğli, Heybeliada, Büyükada, Uşak ve İstanbul'da gerçekleştirildi. Film gösterime girdiği ilk hafta 807.881 kişi tarafından izledi.

Loading...