Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kelebek Çocuklar için düzenlenen geceden özel anlar
Kelebek Çocuklar için düzenlenen geceden özel anlar
Kelebek Hastalığı olarak bilinen cilt hastalığı ‘Epidermolozis bülloza’ ile mücadele eden çocuklar için Fulden Uras tarafından kurulan Hayaller Gerçek Olsa Derneği; Kelebek Bayramı kutlaması için iftar düzenledi. Gecenin ev sahipliğini yapan Seda-Dursun Cevahir çifti tüm masrafı gönüllü olarak karşıladı.
Emre ÇEVİK
Magazin 3 Haziran 2018 - 08:28

“Kelebek Hastalığı ile mücadele eden miniklerin en büyük bayramı acısız nefes aldıkları ve yaşıtları gibi olmasa da oyun oynayabildikleri her an” diyen Fulden Uras; 1 Haziran'da Kelebek Bayramı olarak kutlanan günü anlamlı kılmak ve onlara gerçek bayramı yaşatacak klima, bilgisayar, gazlı bez, yara örtüsü, yara spreyi gibi ihtiyaçlarını sağlamak amacıyla biletleri 250 liradan satışa çıkan geceye 750 yardımsever ve Türkiye'nin bir çok ilinden 100 kelebek çocuğun yanı sıra Seren Serengil, Yaşar İpek, Yeşim Salkım, Derya Uluğ, Ebru Polat, Selin Ciğerci ve Pınar Dilşeker gibi ünlü isimler katıldı. Yaşar İpek'in şarkılarıyla renk kattığı gecede zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

bhl_8310

Plaket takdimi sırasında Fulden Uras, ‘Bu çocukların hepsi hayat dolu, hayata sımsıkı tutunmuş durumdalar. Çocuklarımdan Ramazan'ı örnek göstermek istiyorum. Onun iki bacağı da kesildi ama o mücadelesine devam etti. Bugün buraya protezleri sayesinde yürüyerek geldi. Azmetti okulunu tamamladı. Edebiyat öğretmeni oldu' dedi.

İPEK SOYADIYLA İLK PLAKET

Seren Serengil onur plaketini alırken ‘Plaket önemli değil, önemli olan burada kelebek çocuklara destek olmak' dedi. Bu sırada söze giren Yaşar İpek ‘Bence çok önemli diğerlerine benzemiyor çünkü bakın plakete ‘Seren Serengil İpek yazılmış' dedi. Alkışlara gülerek karşılık veren Serengil, ‘Bir tane de böyle olsun. Seren Serengil ismi söylenirken artistik olmuyor ama ‘Yaşar Serengil' çok karizmatik oluyor. Ben senin adını soyadını ‘Yaşar Serengil' yaptım, çok daha güzel oldu' diyerek salonu kahkahaya boğdu. İpek de ‘Eşim çok şakacıdır' diyerek konuyu kapattı.

bhl_8323

Yeşim Salkım ‘Her geçen gün hayırseverler olarak kalabalıklaşıyorsunuz. Ben iki çocuk annesiyim ama Fulden yüzlerce Kelebek hastasının annesi. Doğuran mı bakan mı daha kıymetli denir ya sanırım bakan daha kıymetli' diye konuştu. Derya Uluğ da ‘Kelebek çocukların ailelerine Allah yardım etsin. Siz birer meleksiniz sizin meleğiniz de Fulden ablanız. Fulden Uras için dua edelim Allah ona uzun ömür versin ki o da kelebek çocukların imdadına yetişsin' dedi.

yesim-salkim-2

Geceye Diyarbakırlı hasta çocuklardan Dilan'ın hayalini gerçekleştirmek için katılan Berdan Mardin'i Kelebek çocuklar için özel bir konser vereceğini dile getirdi. Konserde sahneye Dilan'ı da çıkartma sözü verdi.

berdan-mardini-2

Pınar Dilşeker ‘3 sene önce bir söz verdi. Son nefesime kadar bu çocukların yanında olacağım diye. Onların yardımına koştuğum için çok mutluyum/ dedi. Selin Ciğerci ‘Bir hafta öncesine kadar kelebek hastalığı hakkında bir bilgim yoktu. Ben hiçbir zaman anne olamayacağım ama kelebek çocukların hepsinin annesi olmak istiyorum. Bundan böyle maddi manevi hep yanınızda olacağım. Kanımın son damlasına kadar sizinleyim artık' derken gözyaşlarına boğuldu. Ebru Polat da, böyle anlamlı bir etkinlikte yer alabilmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek ‘Ben de bundan böyle bir kelebek annesiyim' şeklinde konuştu.

derya-ulug-5

Geceye katkılarıyla adından söz ettiren Selin Ciğerci de duygusal anlar yaşadı. Biletlerin 400 tanesinin sattığı öğrenilen Ciğerci, “Ben hiçbir zaman çocuk sahibi olamayacağım ama sizler sayesinde bir sürü çocuğum oldu” diyerek göz yaşlarına hakim olamadı. Geceye katılan bir diğer isim Berdan Mardin ise çocuklar yararına konser vereceğini açıkladı. Bir mücevher firması tarafından yapılan Kelebeğin Rüyası adlı elmas yüzük gecede açık arttırmayla satıldı. Bu manevi değeri paha biçilemez olan gösterişli yüzüğü 125 bin TL'ye adının açıklanmasını istemeyen bir hayırsever satın alarak Kelebek çocuklara destek oldu.