Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kendisine kanal açan Çağatay Şıkel, Deniz Akkaya, Zeynep Sever Demirel, Ceyda Düvenci gibi isimler internet yüzü oldu
Kendisine kanal açan Çağatay Şıkel, Deniz Akkaya, Zeynep Sever Demirel, Ceyda Düvenci gibi isimler internet yüzü oldu
Televizyon kanallarının yayın kuşaklarını evlendirme programları ve dizilere ayırmasından sonra pek çok ünlü isim kafalarındaki projeleri gerçekleştirmek üzere yeni bir mecra arayışına girdi.
Erdinç YAPAN
Magazin 12 Nisan 2017 - 12:44

Bu isimlerin imdadına ise internet yetişti. Özellikle internet üzerinde yayın yapan dizilerin büyük bir ilgi görmesinin ardından bu cevheri fark eden ünlü isimler, hayallerindeki projeleri hayata geçirmek adına Youtube’da kanal açmaya başladı. Bu tarz bir kanala son olarak imza atan isimse Çağla Şıkel oldu. Bizler de Şıkel gibi ‘Kanal’ işine giren ünlü kadınları bir araya getirdik.

Çağla Şıkel

Kısa bir süre önce program partneri Alişan ile yaptığı programı sonlandıran Çağla Şıkel, sevenlerine yeni bir dizi müjdesi verdi. Herkes bu dizinin heyecanı içerisindeyken, Şıkel çok farklı bir mecrada boy göstereceğini duyurdu ve 2 Nisan’da yayına soktuğu Youtube kanalını bir basın toplantısıyla tanıttı. Kanalında güzellik sırları, makyaj, moda, anne ve çocuk, form ve sağlık üzerine önerilerde bulunacak olan Çağla Şıkel, kanalı daha açılır açılmaz 16 bini aşan takipçi oranına ulaştı. Şıkel’ın takipçi sayısı bu hızla artmaya devam ederse kısa sürede ünlü isimler arasında takipçisi en fazla olan isim koltuğuna oturacak.

cagla-ic

Eski modele ‘Çağla’ adını verdiği kanalı üzerinden ulaşılıyor. İşte Şıkel’in kanalıyla ilgili yazdıkları: “Merhaba ben Çağla Şikel! Artık size buradan, kendi ekranımdan sesleneceğim.Hayattaki farklı rollerimden edindiklerimi, öğrendiklerimi ve merak ettiklerinizi sizlerle paylaşacağım. Kuzey ve Uzay ile oynadığımız ve hatta kendi icadımız olan oyunlar, güzellik sırları, makyaj teknikleri, cilt bakımı, formda ve sağlıklı yaşam için gerekenler, moda, sahne arkası sürprizler, sohbetler ve daha neler neler… İzlemekle kalmayın, merak ettiklerinizi sorun, cevaplayım. Kanalıma abone olun, birleşelim, büyüyelim!”

Deniz Akkaya

Duymayan Kalmasın programından ayrıldıktan sonra bir süre ortalarda görünmeyen ve sosyal medya hesabından spor salonlarında çektiği selfielerini paylaşan Akkaya, sessizliğini geride bıraktığımız aylarda bozdu ve o da 3 Şubat’ta kendi adını taşıyan kanalla hayranlarının karşısına çıktı.

deniz-ic

Kanalıyla ilgili tanıtımları sosyal medya hesabından yürüten Akkaya’nın hesabında şimdilik üç video bulunuyor ve takipçi sayısı bin 618 kişi. Akkaya, kanalının içeriğiyle ilgili şu bilgileri vermiş: “Bu kanalda Moda, Spor, Makyaj, Beslenme&Sağlık’dan tutun estetik ve çok özel gezi videolarımızı bulacaksınız. Deniz Akkaya’ya dair her şey bu kanalda, abone olmayı, videolarımızı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.” Akkaya’nın uzun bir süre tanıtımını yaptığı ve büyük bir heyecanla başlattığı bu projeyi paylaştığı videoların azlığına bakılacak olursa pek de sahiplenmiş gibi görünmüyor.

Zeynep Sever Demirel

Fenerbahçeli futbolcu Volkan Demirel’in eşi Zeynep Sever Demirel de Youtube üzerinden kanal açan ünlüler arasında. Geride bıraktığımız yıl 7 Aralıkta kanalını açan Demirel o zamandan bu yana yeni ve farklı içeriklerle takipçilerinin karşısına çıkıyor.

zeynep-sever-demirel

24 bin 470 abonesi olan Demirel, kanalını; “Herkese selamlar, ben Zeynep Sever Demirel. Kanalımda güzellik, moda, alışveriş, anne çocuk alanında videolarım yer alacak. Yorumlarınızı ve beğenilerinizi eksik etmezseniz çok mutlu olurum” kelimeleriyle tanıtmayı tercih etmiş. Sayfasını aktif bir şekilde kullanan Zeynep Sever Demirel’in yayınlanmış çok sayıda videosu var ve izlenme oranları da bir hayli yüksek.

Akasya Asıltürkmen

Listedeki diğer isimlerden farklı olarak daha tematik bir konu seçen Akasya Asıltürkmen, Akasyaana adını verdiği kanalı 18 Mayıs 2016 tarihinde açtı. Hamileliğinde geçirdiği süreçleri anne adaylarıyla ve hamile annelerle paylaşmak için bu kanalı açan Akasya 22 bin 641 aboneye ulaştı. Geride bıraktığımız yıl kasım ayında anne olan oyuncu Akasya Asıltürkmen, o zamandan bu yana da çocuk bakımı üzerine videolar çekiyor.

akasya-ic

Asıltürkmen, kanalıyla ilgili açıklama kısmında şu ifadelere yer veriyor: “AkasyaAna, hamileliğinin 21. haftasında olan oyuncu Akasya Asıltürkmen'in, hamilelik ve doğum sonrasındaki sürecini, kendi eğlenceli üslubuyla izleyicilere aktardığı bir YouTube kanal olmayı hedefliyor. Zaman zaman deneyimlediği olaylar zaman zaman ise uzmanlarla yapacağı, hamilelik ve doğum sonrası konular hakkındaki röportajların bulunacağı kanalın hedefi ise hamileliğin ilk haftalarından, bebeğin dünyaya gelmesi ve çocuk yetiştirmeyle ilgili doğru ve sağlıklı bilgileri samimi, kendinden sakınmadan aynı deneyimi paylaşan ya da paylaşmak isteyen seyirciye ulaştırmak” Asıltürkmen’in videoları arasında eşi Serdar Özerman’ın videoları da yer alıyor.

Ceyda Düvenci

Oyuncu Ceyda Düvenci, 6 Ocak 2017 tarihinde ‘Anneee’ adını verdiği kanalı açtı. Akasya Asıltürkmen gibi hamilelik sürecinde yaşananları kanalında paylaşmayı amaçlayan Ceyda Düvenci, bu konuda kocası Bülent Şakrak’tan da destek aldı.

ceyda-duvenci-ic

Kocası da bir vlogger olan Düvenci, kısa sürede çok sayıda video yükledi. 4 bin 92 abonesi olan başarılı oyuncu kanalıyla ilgili bilgi kısmında şunları yazmış: “Tüm anne ve anne adaylarının bu büyülü yolculuklarında, en keyifli serüvenlerinde tüm sorularına yanıt bulacağı #AnneeeTv sizlerle”

Ayşe Tolga

Milyonların Şehnaz Tango dizisiyle tanıdığı Ayşe Tolga, yapımın üzerinden çok uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen ismini oyunculuk piyasasında üst sıralarda tutmayı başardı. Yenilikleri takip eden ve sağlıklı bir yaşamın önemine inanan Ayşe Tolga, internet dünyasının geleceğini yıllar öncesinden görmüş bir isim.

ayse-tolga-ic

Ayşe Tolga İyi Yaşam adını verdiği kanalı 4 Mart 2006 tarihinde açtı. Kanalın içeriğini, “Sağlık, İyi Yaşam, Spor ve Güzellik üzerine aradığınız her şey. Beslenme, Anne ve Çocuk Bakımı, Moda ve daha fazlası Ayşe Tolga ile yeni başlangıçlar yapmak elinizde” sözleriyle tanımlayan Ayşe Tolga’nın 40 bin 757 abonesi var. Çok renkli ve farklı bir içeriğe sahip kanal üzerinden Tolga’nın dünyasını keşfetmek mümkün oluyor.

Son güncelleme: 13:00 - 12.04.2017