Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kerem Bürsin 5 yıl önce kadına şiddeti eleştirdi, Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz olayından sonra yeniden gündem oldu
Kerem Bürsin 5 yıl önce kadına şiddeti eleştirdi, Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz olayından sonra yeniden gündem oldu
Kerem Bürsin'in, 2015 yılında katıldığı bir konferansta "Neden başrollerdeki adamlar kadınları bağırıp çağırıp vurup tecavüz edip bir kahraman oluyorlar? Niye bunları gösteriyoruz?" sözleri yeniden gündem oldu. Ünlü oyuncunun konuşması, Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz olayına gönderme olarak sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor...
Magazin 3 Temmuz 2020 - 13:58

Ünlü oyuncu Kerem Bürsin’in 2015 yılında katıldığı bir konferansta, Türk dizilerindeki kadına şiddeti eleştirdiği video, Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz olayının ardından sosyal medyada yeniden gündem oldu. “Neden başrollerdeki adamlar kadınları bağırıp çağırıp vurup tecavüz edip bir kahraman oluyorlar? Niye bunları gösteriyoruz? Bu yanlış. Bu yüzde yüz yanlış” diyen Bürsin’in sözleri, Twitter ve Instagram’da paylaşım rekoru kırıyor.

Başroldeki erkeklerin kadınlara bağırıp, çağırıp, vurup, tecavüz etmesine de karşı çıkarak, dizileri eleştiren Bürsin, beş yıl önce şöyle konuşmuştu: “Peki neden sigara gösteremiyoruz? Neden alkol gösteremiyoruz? Çünkü insanlar etkileniyor. O yüzden izleyince ve bir sigara görünce bu anlamda teşvik etmeme adına göstermiyoruz. Yoksa ceza geliyor. Mantıklı. Yani madem etkileniyorsa tamam, anlarım. O zaman neden kadına karşı şiddeti görüyoruz? O zaman neden bir dizinin konusu tecavüz oluyor? Neden başrollerdeki adamlar kadınları bağırıp çağırıp vurup tecavüz edip bir kahraman oluyorlar? Niye bunları gösteriyoruz? Madem dizi izleyip de insanlar etkileniyorsa o zaman demek ki bunu izleyip de etkilenip bunları yaparak bunun normal bir şey olduğunu göstermiş oluyoruz. Bu yanlış. Bu yüzde yüz yanlış.” dedi.