Kıvanç Tatlıtuğ’un ‘vergide usulsüzlük’ten yargılandığı davada yeni gelişme

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un sahte fatura kullandığı iddiasıyla "vergi usul kanuna muhalefet" suçundan yargılandığı davada mahkeme, dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar verdi.

Kıvanç Tatlıtuğ’un ‘vergide usulsüzlük’ten yargılandığı davada yeni gelişme

İstanbul Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Tatlıtuğ katılmazken, Tatlıtuğ’un avukatı Bumin Doğruöz ile İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı’nın avukatı Filiz Karahan salonda hazır bulundu.

Tatlıtuğ’un avukatı, bir önceki celsede müvekkilinin babası Erdem Tatlıtuğ’un tanık olarak dinlenmesine karar verildiğini hatırlatarak, vergi müfettişleri tarafından Erdem Tatlıtuğ’un detaylı ifadesinin alındığını, bu nedenle tanık olarak dinlenmesinden vazgeçilmesini istedi.

DOSYA BİLİRKİŞİYE GÖNDERİLDİ

Erdem Tatlıtuğ’un tanık olarak dinlenmesinden vazgeçilmesine karar veren mahkeme, sanığa atılı suçla ilgili rapor hazırlanması için dosyayı bilirkişiye yollamaya karar verdi ve duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için erteledi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Kıvanç Tatlıtuğ’un Pendik Vergi Dairesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bağımsız Manken ve Modellerin Faaliyetleri isimli şahıs şirketinin sahibi olduğu belirtildi. Bu işletmenin 2012 ve 2013 yıllarına ait vergi dönemine ilişkin incelemelerde ticari faaliyette bulunmadan faaliyette bulunmuş gibi bazı danışmanlık şirketleri tarafından düzenlenen sahte faturaları kendi defter ve kayıtlarına işlemek suretiyle kullandığı kaydedildi.

Tatlıtuğ’un gerçek bir ticari faaliyetinin bulunmamasına rağmen sahte fatura ve irsaliyeleri ticari kayıtlarına işleyerek vergi zararına neden olduğu savunulan iddianamede, oyuncunun “vergi usul kanununa muhalefet” suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. (DHA)

Kıvanç Tatlıtuğ hakim karşısına çıktı İlginizi Çekebilir Kıvanç Tatlıtuğ hakim karşısına çıktı
Loading...