KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, eşinden oyuncu İnci Pars için mi boşandı?

Çapkınlıkları ile gündeme gelen ve oyuncu İnci Pars ile evlilik hazırlığı yapan KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, 4 yıl önce evlendiği TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek'in yeğeninden tek celsede boşandı. Boşanma, Özgürgün'e 6 milyon 300 bin liraya mal oldu. Özgürgün 5 milyon lira değerindeki villasını eski eşine bıraktı, 1 milyon 300 bin lira da tazminat ödemeyi kabul etti. Dilek Özgürgün de eski eşinin, sevgilisi İnci Pars'a aldığı Porsche ve Jaguar marka iki araba ile ilgili davayı geri çekti.

KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, eşinden oyuncu İnci Pars için mi boşandı?

Deniz AYHAN

KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, 4 yıl önce evlendiği eşi Dilek Özgürgün‘den 6,5 milyon lira ödeyerek boşandı. Başbakan Hüseyin Özgürgün, yeni evliliğini Yeşilçam‘ın ünlü karakter oyuncusu Kenan Pars‘ın torunu olan ve ”Hayat Bilgisi’‘ adlı popüler dizide Kıbrıslı öğrenci ”Rahmeli” karakterini canlandıran, İnci Pars ile yapmayı planlıyor.

BELLAPAİS MALİKHANESİ

TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek'in yeğeni Dilek Karakuzu ile 4 sene önce evlenen Hüseyin Özgürgün‘ün boşanma davası tek celsede tamamlandı. İki tarafın yaptığı uzlaşmaya göre Özgürgün, Dilek Özgürgün Karakuzu‘ya 1 milyon 300 bin lira tazminat ödeyecek. Girne’nin en revaçta ve turistik yeri olan Bellapais Manastırı yakınındaki 5 milyon lira değerinde bulunan malikhanesini de eski eşine bırakacak. Buna karşılık Dilek Karakuzu da, eski eşinin sevgilisi İnci Pars‘a aldığı Porsche ve Jaguar marka 2 araçla ilgili davasını geri çekecek. Eski eş bu araçların, ”Evlilik birliği içinde kazanılan parayla alındığını ve kendisinin de hak sahibi olduğu” iddiasıyla dava açmıştı.

ÇAPKINLIKLARI İLE GÜNDEMDE

Hüseyin Özgürgün'ün adı daha önce de sanatçı Seray Sever ile anılmıştı. 2011'de KKTC Dışişleri Bakanı olan Özgürgün oyuncu Seray Sever ile birlikte yeni yıla bir otelde eğlenerek birlikte girmiş, gece de beraber çekilen fotoğraflar da buna kanıt olmuştu. Özgürgün, Seray Sever'in ardından KKTC’li manken Seniha Kanatlı‘yla aşk yaşadığı ve Kanatlı‘ya torpil yaparak bir okula sınavsız öğretmen olarak atadığı öne sürülmüştü. Hüseyin Özgürgün'ün adı son olarak da turist vizesiyle adaya gelip vatandaşlık alan Şennur Gülbudak ile anıldı. Muhalefet partileri tepki çeken olay için “Sevgiliye vatandaşlık verildi” derken, torpilin arkasında Başbakan Hüseyin Özgürgün'ün olduğu iddiasında bulunmuştu.