Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Köşeyi Dönen Adam konusu ne? Köşeyi Dönen Adam oyuncuları…
Köşeyi Dönen Adam konusu ne? Köşeyi Dönen Adam oyuncuları…
Köşeyi Dönen Adam filmi 1978 yılında izleyiciyle buluşan bir komedi filmi olarak izleyicinin beğenisini toplamaya devam ediyor. İşte Köşeyi Dönen Adam filmi konusu ve oyuncu kadrosu...
Magazin 28 Haziran 2020 - 15:51

Yeşilçam’ın unutulmaz komedi filmlerinden olan Köşeyi Dönen Adam filminin başrolünde usta isim Kemal Sunal yer alıyor ve televizyonlarda yayınlandığı dönemlerde ilgi görmeye devam ediyor.

KÖŞEYİ DÖNEN ADAM KONUSU

ABD'deki amcasından kendisine büyük bir miras kaldığı haberi üzerine fakir odacı Adem (Kemal Sunal) birden mahallesinde ve çalıştığı yerde günün adamı olur.O zamana kadar kızı Şükran ‘ı (Meral Orhonsay) vermeye razı olmayan babası (Ali Şen) Adem'in kayınpederliğini kabul eder.Bir süre sonra Amerika'dan miras gelir.Ancak sandığın içinden çıkan bir eşektir.Bunun üzerin mirastan beklentisi olanlar ademe sırt çevirirler, Adem de onlara oyun oynar. 1970'lerin Türkiye atmosferini en iyi biçimde yansıtan filmde sert siyasi ve toplumsal eleştiriler ve göndermeler de vardır.

KÖŞEYİ DÖNEN ADAM OYUNCULARI

Kemal Sunal
Meral Orhonsay
Ali Şen