Osman Wöber’e veda… ‘Onun gibi bir insanın kıymeti bilinmedi’

Oyuncu Osman Wöber (62) İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne ile Teşvikiye Camii'nde düzenlenen törenlerin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Osman Wöber’e veda… ‘Onun gibi bir insanın kıymeti bilinmedi’

‘Kurtlar Vadisi’ dizisinde ‘Deve Tuncay’ karakteriyle bilinen Osman Wöber evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti. Oyuncu için ilk tören İstanbul Devlet Tiyatrosu  Mecidiyeköy Büyük Sahne’de düzenlendi. Törene Wöber’in eşi Müge Wöber, kızı Irmak Wöber, sevenler, ve sanat camiasından isimler katıldı. Wöber’in uzun yıllar rol aldığı ‘Kurtlar Vadisi’ kadrosundan yalnızca birkaç kişinin cenaze namazına katıldığı görüldü.


“ONU ÇOK ÖZLEYECEĞİM”

Tören sırasında gözyaşlarını tutamayan Osman Wöber’in acılı eşi Müge Wöber, “Her insanın adının önünde sıfatlar vardır. Bu sıfatlar bizi belirler. Her zaman söylüyorum. Osman vicdanlıydı, şefkatliydi, asildi, dürüsttü, cesurdu. Her şeyden önemli çok ölçülü bir adamdı. Erdemliydi. Onunla bir ömür geçirdiğim için çok mutluydum. Beni mutlu etti. Güzel bir hayat yaşadık. Her anlamda zengin bir hayat yaşadık. Onu çok özleyeceğim” dedi.

“BABAMLA ARTIK ANILARDA BERABER OLACAĞIZ”

Babasına veda eden Irmak Wöber, “Çok üzgünüz, ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Gerçekten kelimeleri bir araya getiremiyorum. Babamla artık anılarda beraber olacağız. Arkadaşlarının söyledikleri ve anlattıklarıyla babamı hatırlayacağım. Herkes çok güzel şeyler söyledi. Gelen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

“MERHAMETLİ BİR ADAMDI”

Törende konuşan oyuncu Zafer Algöz, “Pırıl pırıl bir insandı. Çocuklarına, insana, doğaya hatta sokak köpeklerine sahip çıkıp evine alabilecek kadar merhametli bir adamdı Osman Wöber. Kendisi Adana Devlet Tiyatrosu’nda ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda iki dönem idarecilik yaptı. Oyunlar yönetti. Birçok projenin yapımında emeği geçti. ‘Eyvah şimdi ne yapacağız?’ dediğimizde son derece soğukkanlı işin yürümesi adına olumlu kararlar alan son derece nitelikli bir idareciydi Osman Wöber” dedi.

Konuşmaların ardından Osman Wöber’in cenazesi Teşvikiye Camii’ne getirildi. Wöber için burada öğle vakti cenaze töreni düzenlendi.

“KIYMETİ BİLİNMEDİ”

Teşvikiye Camii’ndeki cenaze töreninde konuşan oyuncu Hatice Aslan, “İnanılmaz bir insandı. Çok üzülüyorum Osman gibi bir insanın kıymeti bilinmedi. Osman’ın Ankara’ya gidişi sebebi buradan şartların zorlaşmasındandır. Bu konuda çok duyarsızız. Zaten gittiği yer aydınlık. Gerçekten erdemli davranışların hepsi vardı. Çok iyi bir insandı. Hiç merak etmesin eşi ve kızı bize emanet. Güle güle git Osman” ifadesini kullandı.

Kılınan namazın ardından Osman Wöber Kilyos Mezarlığı’na defnedildi.

(İHA-DHA)

Kurtlar Vadisi'nin 'Tuncay'ı Osman Wöber hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Kurtlar Vadisi'nin 'Tuncay'ı Osman Wöber hayatını kaybetti
Loading...