Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kutsal Damacana konusu ne? Kutsal Damacana oyuncuları kimler?
Kutsal Damacana konusu ne? Kutsal Damacana oyuncuları kimler?
Kutsal Damacana bu akşam televizyonda seyirci ile buluşuyor. Başrolünde Şafak Sezer'in ayrıldığı film sinemada yer aldığı dönemde yüksek izlenme rakamlarına ulaşmamasına rağmen sonrasında fenomen hale gelmişti. Peki, Kutsal Damacana konusu ne? Kutsal Damacana filmi oyuncuları kimler?
Magazin 18 Haziran 2019 - 14:51

2007 yılında çekilen Kutsal Damacana fantastik komedi türü ile dikkatleri üstüne çekiyor. Başrollerini Şafak Sezer ve Eyşan Özhim’in oynayacağı, LEMAN dergisinden tanınan Ahmet Yılmazın senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini Kamil Aydın’la paylaştığı Kutsal Damacana üzerinden geçmesine rağmen replikleri ve hikayesi fenomen hale geldi. Kutsal Damacana filminin konusu nedir? Kutsal Damacana filminde hangi oyuncular yer alıyor?

KUTSAL DAMACANA KONUSU

Son dönem Türkiye sinemasına karikatürist Ahmet Yılmaz dokunuşuyla enfes bir yön veren bir eser var karşımızda: Kutsal Damacana! Komedinin usta ismi Şafak Sezer’in başrolünü oynadığı film, çakma ama sevimli bir papazın kahkahalarla dolu komik ve sihirli macerasını farklı bir mizah üslubuyla beyaz perdeye taşıyor. Özel efektleri, animasyonları ve zengin post prodüksiyonuyla da son derece güçlü bir yapım olan “Kutsal Damacana” , dinamik hikayesi ve akıcı anlatım üslubuyla; heyecanı ve eğlencesi sürekli yükselen son dönemin en iddialı komedisi olarak bir kült statüsüne çoktan erişti bile.

KUTSAL DAMACANA OYUNCULARI

Eyşan Özhim Rolü : Deniz

Şafak Sezer Rolü : Fikret

Settar Tanrıöğen Rolü : Hoca

Yıldırım Memişoğlu Rolü : Papaz Artin

Erdal Tosun Rolü : Erdal

Büşra Pekin Rolü : Selen

Ersin Korkut Rolü : Asim

Berivan Karaman Rolü: Aydagul