Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kut’ül Amare dizisi başrolü Kaan Taşaner kimdir? İşte Mehmetcik Kut’ül Amare oyuncuları
Kut’ül Amare dizisi başrolü Kaan Taşaner kimdir? İşte Mehmetcik Kut’ül Amare oyuncuları
Mehmetçik Kut'ül Amare dizisi TRT 1 ekranlarının yeni dizilerinden... İzleyiciler Kut'ül Amare nedir? sorusunun yanı sıra dizinin başrol oyuncusu Kaan Taşaner merak ediyor. Kut’ül Amare dizisi başrolü Kaan Taşaner kimdir, kaç yaşında? İşte Mehmetcik Kut'ül Amare oyuncuları...
Magazin 25 Ocak 2018 - 21:53

Kaan Taşaner kimdir, kaç yaşında? TRT 1’de yayınlanmaya başlanan Kut’ül Amare dizisi 1916'da 1.Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu'nun İngilizleri bozguna uğrattığı çok önemli bir muharebeyi konu ediniyor. İzleyiciler dizinin başrol oyuncusu Kaan Taşaner’i merak ediyor. Peki Kaan Taşaner kimdir? İşte detaylar…

KAAN TAŞANER KİMDİR?

Kaan Taşaner, 23 Nisan 1979’da doğmuştur. Dizi ve tiyatro oyuncusudur.

Konya S.Ü. Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı mezunu olan Kaan Taşaner, oyunculuğa ilk adımını, Karanlıkta ilk ışık Kubilay adlı tiyatro oyunuyla attı, ardından 2004 yılına kadar çeşitli oyunlarda sahne aldı, televizyondaki ilk rolünü Büyük Buluşma adlı televizyon dizisinde canlandırdı, takip eden yıllarda televizyon ve tiyatroya birlikte devem etti, 2010 yılında Kanal D’de başlayan Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizide, Erdoğan Yaşaran rolünü kabul etti, ve bu sayede, adını ilk kez sürekli bir projede duyurmuş oldu. 2012 yılında Kanal D sitesinde yapılan bir ankette 2. En İyi Erkek Oyuncu seçilmiştir. Kuzey Güney adlı TV dizisinde Şeref Komiser rolünü canlandırmıştır. Oyuncu 2014 Aralık ayında TRT 1’de başlayan Diriliş:Ertuğrul dizisinde “Gündoğdu” karakterini canlandırdı.Ancak senaryo gereği diziden ayrılan Kaan Taşaner şimdi ATV’de yayınlanan ‘Rengarenk’ adlı dizide oynamaktadır. Oyuncu aynı zamanda tiyatro sanatçısı Sacide Taşaner’in oğludur.

MEHMETÇİK DİZİSİ OYUNCULARI

Mehmetçik Kut’ül Amare. Diriliş Ertuğrul’un da yapımcılığını üstlendiği yapım şirketi tarafından hazırlanan dizide Serdar Gökhan, Kaan Taşaner, İsmail Ege Şaşmaz, İlker Aksum, Gamze Özçelik gibi önemli isimler var. İşte Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi’nin ilk bölüm fragmanı, oyuncu kadrosu ve dizi hakkında merak edilenler…

kutul-amare7

MEHMETÇİK KUT’ÜL AMARE’YE SÜRPİZ İSİM

Yapımcılığını Bozdağ Film'in, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan'ın üstlendiği; başrollerini İsmail Ege Şaşmaz, Kaan Taşaner ve Serdar Gökhan'ın paylaştığı yapımın kadrosuna Cox rolüyle daha önce ‘Yabancı Damat', ‘Canım Ailem', ‘Bizim Yenge', '20 Dakika', ‘Yeşil Deniz' ve ‘Poyraz Karayel'de rol alan İlker Aksum dahil oldu. Oyuncu, dizi için at binme dersleri almaya başladı.

KUT’ÜL AMARE ZAFERİ NEDİR?I. Dünya Savaşı'nın Irak Cephesi'nde, İtilaf Devletleri ile İttifak Devletleri arasında gerçekleşmiş bir kuşatma muharebesidir. 8.000 askerden oluşan İngiliz-Hint garnizonu Bağdat'ın 160 kilometre güneyinde Kut kasabasında Osmanlı ordusu tarafından kuşatıldı. 101 yıl önce 29 Nisan'da sonuçlanan kuşatma sonrasında İngilizlerin 6'sı general, 476'sı subay olmak üzere toplam 13 bin 309 askeri esir alındı. Bazı tarihi kaynaklara göre Osmanlı ordusunun Birinci Dünya Savaşı'nda, Çanakkale'den sonra en büyük zaferi olan Kut'ül Amare 1952 yılına kadar Türk Ordusu tarafından bayram olarak kutlanıyordu.
mehmetcik-kutul-amare-ic1

KUT’ÜL AMARE OYUNCULARI KİMDİR?

kaan

Kaan Taşaner (SÜLEYMAN ASKERİ)

33 yaşında, gözü kara, vatanına ve milletine sonuna kadar bağlı biridir. Verilen görevleri, eksiksiz ve sorgusuz sualsiz bir şekilde yerine getirir. Ömrü savaşlarla geçmiş ve Enver Paşa'nın yakın silah arkadaşı olmuştur. Sert mizaçlı biridir. Geçmişi başarılarla dolu bir askerdir. Teşkilat-ı Mahsusa’nın başındaki isimdir.

serdargokhan

Serdar Gökhan (Hüsrev)

63 yaşında, Plevne gazisi bir pehlivandır. Ömrü savaşmakla geçmiştir. Liyakat madalyası bulunan eski bir askerdir. Bektaşi ocağında aldığı eğitim doğrultusunda, hayat felsefesini çizmiştir. Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde  Süleyman Şah karakterine hayat vermiştir. Binlerce projede yer almıştır. Yeşilçam'ın yaşayan efsaneleri arasında yer almaktadır.

ismailege

İsmail Ege Şaşmaz (Mehmet)

Mehmet, 20 yaşında, Darülfünun talebesi, hırslı, kararlı ve vatanperver bir gençtir. Mazlumun yanında, asi ruhlu ve inatçı bir kişiliktir. Anne ve babasını 5 yaşında Osmanlı-Yunan savaşında kaybettiğinden beri Hüsrev tarafından büyütülmüştür. Vatanı için gözünü kırpmadan canını verebilecek bir aslan parçasıdır.

ilkeraksum

İlker Aksum (Cox)

42 yaşında, çıkarları için her şeyi yapabilecek bir kişilikte, acımasız ve güvenilmez biridir. Zorlu bir çocukluk geçirmiştir. İngiliz İstihbaratı tarafından 5 yaşında yetimhaneden alınıp, sıkı bir eğitimden geçirilmiştir. İngiltere'nin çıkarlarına hizmet etmek için, hedefi doğrultusunda her şeyi mübah gören bir ajandır. Bir Arap kadar Arapça, bir Türk kadar Türkçe konuşabilmektedir. Son olarak Poyraz Karayel dizisinde Çınar karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır

ozgu

Özgü Kaya (Zeynep)

20 yaşında, bir ceylan kadar zarif olsa da, gerektiğinde çöl aslanı gibi güçlü olabilmektedir. Azimli, kararlı ve meraklı biridir. Hem zekası hem de siyaset, tarih ve coğrafya bilgisiyle akranlarından ayrılmaktadır.

gamze

Gamze Özçelik (Elizabeth)

32 yaşında, Amerikalı bir gazeteci görünümündeki casustur. İyi bir iletişim yeteneğine ve keskin bir zekaya sahiptir.

semih

Semih Ertürk (Said)

22 yaşında, Darülfünun öğrencisidir. İlgi odağı olmayı önemseyen, hırslarını ön planda tutan, kuralcı ve görevci bir yapıya sahiptir. Bir yönüyle merhametli ve vatanseverdir. Hüsrev'in öz oğludur.

ismailhakki

İsmail Hakkı (Mevlüt)

33 yaşında külhanbeyi tarzında, Antalya yörüklerindendir. Osmancık Taburu askerlerinden biridir. Oldukça iyi ata binmektedir. Askerlere ağabeylik yapar.

ugurkarabulut

Uğur Karabulut (Niyazi)

32 yaşında, Trabzonlu, enerjisi oldukça yüksek olan ve fıkra anlatmayı seven, deli dolu biridir. Evlidir. 2 yaşında çocuğu vardır. Ancak henüz onu görememiştir. Osmancık Taburu askeridir.

eva

Eva Dedova (Victoria)

23 yaşında, İngiliz İstihbaratı'nın İstanbul'daki casuslarından biridir. Görünen mesleği öğretmenlik olan Victoria, zeki, kurnaz ve güzelliği sayesinde birçok erkekten istediğini alabilen biridir.