Sözcü Plus Giriş

İyi niyet elçisi Barış Arduç gözyaşlarını tutamadı

Kansersiz Yaşam Derneği’nin toplantısına katılan Barış Arduç’un, hastalıkla mücadele eden çocukların hikayelerini barkovizyonda izlerken gözleri doldu.

Tarkan ABDULLAHOĞLU
Güncellenme: 10:19, 22/05/2016
İyi niyet elçisi Barış Arduç gözyaşlarını tutamadı

Kansersiz Yaşam Derneği, Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Hastanesi, ‘Yeniden Yapılandırma’ projesiyle ilgili detayları iyi niyet elçisi Barış Arduç’un katıldığı basın toplantısıyla açıkladı.

Başkan Dida Kaymaz, İcra Komitesi Başkanı Zeynep Ilıcalı, Şişli Etfal Başkehim Yardımcısı Uzm. Dr. Serkan İskender, Çocuk Onk. Uzm. Dr. Dildar Bahar Genç’in katıldığı basın toplantısında derneğin gönüllü iyi niyet elçisi Baruş Arduç, duygusal anlar yaşadı.

Kanserle mücadele eden çocukların hikayelerinin barkovizyanda izleyince gözleri dolup boğazı düğümlenen genç oyuncu duygusal anlar yaşadı. Kendi kuzeninin de kanserle mücadele ettiğini söyleyen Arduç “Seviliyoruz, takip ediliyoruz, televizyon herkesin dikkat kesildiği enteresan bir mecra. Dolayısıyla ego tatminin yanında ‘neler yapılabilir, nasıl farkındalık yaratılabilir?’ diye düşünürken ‘Kansersiz Yaşam Derneği’yle tanıştım. Yapılan şeyin bu çocuklara nasıl iyi geldiğine kendi gözlerimle şahit oldum. İnsan bu şekilde işe yarar birşeyler yaptığının farkına varıyor. Anneme de gurur verdiğini düşünüyorum” dedi.

CEP TELEFONU KULLANIMINI AZALTALIM

Sağlıklı yaşamaya gayret ettiğini söyleyen Arduç, cep telefon kullanımını mümkün olduğunu kadar azaltmak gerektiğini de sözlerine ekledi. Genç oyuncu, sağlıklı beslenip düzenli bir yaşam sürmenin önemine dikkat çekip “Zararlı gıdalardan uzak durup bol bol spor yapıp, uyku düzenine dikkat etmek gerekiyor. Aslında tüm hastalıklar için. Enginarı hiç sevmem ama karaciğere iyi geldiğini bildiğim için sürekli yerim. Kabağı sevmiyorum. İyi gelen her şeyi yerim” şeklinde konuştu.

YARDIM GECESİ YAPACAĞIZ

Başkan Dida Kaymaz, 8 aydır Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Hastanesi yeniden yapılandırması için çalıştıklarını anlatıp, lösemi hastası olan 2.5 yaşındaki yeğeninin de burada tedavi gördüğünü belirtti. Kaymaz, önümüzdeki günlerde yapacakları yardım toplama gecesiyle hastanenin büyük kısmı için gelir elde etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:09:24,