Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Lerzan Mutlu’nun Ceren Hindistan’a açtığı dava ertelendi
Lerzan Mutlu’nun Ceren Hindistan’a açtığı dava ertelendi
Lerzan Mutlu’ya sosyal medyadan ağır sözler söylediği iddiasıyla Ceren Hindistan hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis talebiyle açılan hakaret davasında Hindistan bugün hakim karşısına çıktı. Sanık Hindistan, “Ben o sözleri yakın arkadaşlarıma yazdım” diye savunma yaptı.
Fatma VURGUN
Magazin 26 Ekim 2018 - 16:01

Lerzan Mutlu'nun sunuculuğunu yaptığı ‘Söylemezsem Olmaz' adlı programda Ceren Hindistan hakkında eleştiride bulunulması üzerine Hindistan sosyal medyadan “Türkiye'nin iki seviyesiz s….ü çıkmış bizi eleştiriyor. Hayat bizim dedikodusu sizin hayırdır? İmam nikahlı da olurum, resmî nikahlı da….” paylaşımı yapmıştı. Lerzan Mutlu , Hindistan'a 2 yıldan 4 aya kadar hapis talebiyle hakaret davası açmıştı.

GİZLİLİK KARARI REDDEDİLDİ

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada sanık Ceren Hindistan ve müşteki Lerzan Mutlu avukatları ile hazır bulundu. Sanık Hindistan'ın avukatı, savunma yapmadan önce “Müvekkiliminin müşterek çocuğunun zarar görmemesi için gizlilik kararı alınmasını talep ediyoruz. Müvekkilimin çocuğu ile ilgili Aile Mahkemesi'nde devam etmektedir. Bu haberlerin mahkemeyi etkilemesini istemiyoruz” diye konuştu. Mahkeme, gizlilik talebini reddetti.
lerzan-mutlu
“BEN O SÖZLERİ YAKIN ARKADAŞLARIMA SÖYLEDİM”

Sanık Ceren Hindistan dava konusu sözleri yakın arkadaşlarına söylediğini belirterek, “Ben, Lerzan Mutlu'nun adını mahkeme celbi gelince duydum. Ben orada yakın arkadaşlarıma söylemiştim o sözleri” diye savunma yaptı. Hakimin “Arkadaşlarınızın isimleri nedir?” sorusu üzerine ise “Hatırlamıyorum, 3 buçuk yıl geçti” şeklinde cevap verdi. Sanık Hindistan'ın avukatı ise “Türk Dil Kurumu'ndan ‘sürtük' kelimesinin anlamına baktığımızda ‘çok gezen' anlamına gelir. Diğer anlamı ise o…. anlamındadır. Bu anlamı söylemesi mümkün değildir. Ayrıca müvekkilim isim yazmamıştır. O programda Oya Aydoğan, Bircan Bali'de vardır. Neden onlar üzerine alınmadı da Lerzan Hanım üzerine alındı? Programdakilere söylemiş olsaydı iki değil üç demesi gerekirdi. Çünkü 3 kadın 1 erkek vardı. Müvekkillimin beraatini talep ediyorum” dedi.

ceren-hindistan
“MAĞDUR OLDUM CEZALANDIRILSIN”

Müşteki sıfatıyla ifade veren Lerzan Mutlu, programda moderatörlük yaptığını, Oya Aydoğan, Bircan Bali ve Sinan Özedincik ile yorumladıklarını söyledi. Mutlu, “O dönemde gazetelerde ve internet sitelerinde Ceren Hindistan'ın, Ümit Aslan'dan çocuğu olduğu ve beyefendinin de başkasıyla evli olduğunu yazıyordu. Bunun üzerine biz de bunun Türk örf ve adetlerine uygun olmadığını konuştuk. Hakaret içeren bir ifade kullanmadım kendisine karşı. Yorumum bundan ibaretti. Program bittikten sonra kendisi Instagram hesabından hakaret içerikli paylaşımlar yaptı. Mağdur oldum çünkü milyonlarca insan beni etiketleyerek ‘Size sürtük dedi' yorumunda bulundu. Şikayetçiyim. Cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Mahkeme, davaya konu programın görüntülerinin izlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.