Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Levent Üzümcü, Bekir Bozdağ’ın açıklamasına yorumda bulundu
Levent Üzümcü, Bekir Bozdağ’ın açıklamasına yorumda bulundu
Levent Üzümcü, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Ensarioğlu hakkındaki açıklamasına şu yorumda bulundu.
Erdinç YAPAN
Magazin 6 Nisan 2016 - 12:39

A Haber’de Erkan Tan’ın programına katılan ve burada “Yasama bizde, yargı bizde, yürütme bizde. Bizim AKP hükümetini denetlemek gibi bir şeyimiz olabilir mi? Yok böyle bir şey” şeklinde bir açıklama yapan AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun açıklaması siyaset gündemini bir anda değiştirdi. Pek çok kesim sert tepkiler gösterirken, açıklamayı yumuşatma görevi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a düştü. Bozdağ, Ensarioğlu'nun sözleriyle ilgili sorulan soruya şöyle yanıt verdi: “Sayın Ensarioğlu hukukçu bir arkadaşımız değil. Yargı bağımsızdır, milletin bağımsızdır. Karar verirken Türk milleti adına yapar. Yargı ne AK Parti'nin ne CHP'nin, ne MHP, ne de HDP'nin yargısıdır. Öyle zannediyorum ki, bir dil sürçmesidir diye düşünüyorum.”

NEDEN DİL SÜRÇMESİ DİYORSUN?

Yapılan bu kafa karıştırıcı açıklamalar Levent Üzümcü’nün de dikkatinden kaçmadı. Gündemde öne çıkan konulara dair attığı tweetlerle dikkat çeken Üzümcü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, ‘dil sürçmesi’ açıklamasına şu yorumu yapmış.

 

Son güncelleme: 14:38 - 06.04.2016