Levent Üzümcü’den çok tartışılan RTÜK kararıyla ilgili paylaşım

Oyuncu Levent Üzümcü sosyal medya üzerinden RTÜK'ün çok tartışılan 'Tahrik' kararı hakkında paylaşımda bulundu.

Levent Üzümcü’den çok tartışılan RTÜK kararıyla ilgili paylaşım

TV8'de 14 Aralık'ta yayımlanan Yetenek Sizsiniz programında yaşları 7 ile 11 arasında değişen kız çocuklarından oluşan “Queen of The Dans” grubu sahneye çıktı. Kızların şort giyerek yaptıkları dans gösterisi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) şikayet edildi. RTÜK, konuyla ilgili hazırladığı raporda “Çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yoluyla istismar edilmişlerdir. Yayın kuruluşunun en büyüğü 11 yaşında olan çocukların ihmal ve istismar edilmesine aracılık ettiği değerlendirilmiştir” ifadelerine yer verdi.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ GÖSTERİLDİ

Bu kararın ardından sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili paylaşımlarda bulunan isimlerden biri de oyuncu Levent Üzümcü oldu. Üzümcü kısa aralıklarla yaşanan bu tarz gelişmeleri derlediği tweetinde şu ifadelere yer verdi:

uzumcu-ic
'Bu oyun bizim için onur mücadelesiydi!' Levent Üzümcü ve Neslihan Yeldan anlatıyor... İlginizi Çekebilir 'Bu oyun bizim için onur mücadelesiydi!' Levent Üzümcü ve Neslihan Yeldan anlatıyor...

 

Levent Üzümcü'den gençlere: Türkiye'den gitmeyin İlginizi Çekebilir Levent Üzümcü'den gençlere: Türkiye'den gitmeyin