Sözcü Plus Giriş

Leyla Alaton öyle bir söz söyledi ki, stüdyo buz kesti!

Ünlü iş kadını Leyla Alaton, dün katıldığı bir TV programında sarf ettiği sözlerle sosyal medyanın gündemine oturdu. Alaton, iş dünyasında kadınların yer edinebilmek için erkeksileştiği yönündeki sava karşı çıkarak, "Çünkü, asıl t...ak kadınlarda da ondan. Çok daha cesur olan kadınlar" dedi. 

Güncellenme: 07:51, 20/11/2017
Leyla Alaton öyle bir söz söyledi ki, stüdyo buz kesti!

Leyla Alaton’dan kadınlar hakkında güldüren tespit

CNN Türk’teki Deniz Bayramoğlu’nun sunduğu ‘Gündem Özel’ programına katılan Alarko Holding kurucusu İshak Alaton’un iş insanı olan kızı Leyla Alaton, kadınların iş dünyasında ‘erkeksileştiği’ savına karşı çıktı. “Ben kendimi gayet seksi ve kadınsı buluyorum. Düşündüğümü söylemek beni erkek yapmaz, beni insan yapar” dedi.

Bilişimci gazeteci Serdar Kuzuloğlu’nun “Erkekte bile düşündüğünü söylemek huyu yok” sözü üzerine “Çünkü asıl t.şak kadınlarda da ondan. Çok daha cesur olan kadınlar” ifadelerini kullanan Alaton, sosyal medyanın gündemine oturdu. Alaton’un sözlerini duyan konuklarla birlikte stüdyo bir anda buz kesti.

Leyla Alaton, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Özellikle de iş hayatında. Erkekler birbirini memnun etmek için o kadar bir düzen kurmuşlar ki futboldaki gibi, herkes yerini çok iyi biliyor. Kadınların ise bu riski alabildiğini ve düşündüğünün arkasında durduklarını düşünüyorum.”

İŞTE O ANLAR…

Yayınlanma Tarihi:18:06,