Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Leyla Lydia Tuğutlu kimdir? Nerede doğdu ve kaç yaşında? İşte güzel oyuncu ile ilgili merak edilenler…
Leyla Lydia Tuğutlu kimdir? Nerede doğdu ve kaç yaşında? İşte güzel oyuncu ile ilgili merak edilenler…
Miss Turkey 2008'de birinci olan ve tüm dikkatleri üzerine çeken güzel model ve oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu kimdir? Nerede doğdu ve kaç yaşında? Güzel oyuncu Kiralık Aşk, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Tatlı İntikam gibi önemli dizilere rol almıştı. İşte güzel model ve oyuncu ile ilgili merak edilenler...
Magazin 2 Şubat 2018 - 12:30

Leyla Lydia Tuğutlu kimdir? Nerede doğdu ve kaç yaşında? soruları bugünlerde daha sık soruluyor. Güzel model ve oyuncu Tuğutlu hakkında bilinmeyenler haberimizde…

leylalydia1

LEYLA LYDIA TUĞUTLU KİMDİR?

Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989 tarihinde Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya geldi. Türk bir babanın ve Alman bir annenin kızı olan Leyla Lydia Tuğutlu, ilkokula Türkiye’de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatuvara da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuvarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Es-Es dizisinde İrem karakterini canlandırdı. atv’de yayınlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi rolündeki Songül karakterini canlandırdı. Ardından Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini canlandırdı. Delibal filminde Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaştı. Sonra ise Tatlı İntikam dizisinde Pelin karakterini ve Kerem Bürsin ile başrolü paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Derin karakterini canlandırdı.

leylalydia3

TACINI PARİS HİLTON TAKTI!

Leyla Lydia Tuğutlu, Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışması’nda birinci oldu ve tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton taktı.


12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye’yi Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti. 2005’te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006’da Çin’de yapılan Miss Tourism Queen International’da ‘Princess’ ödülüne layık görüldü. Fashion TV Moda Ödülleri 2007’de “Gelecek vadeden model” seçildi.

Son güncelleme: 20:27 - 02.02.2018