Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Liam Neeson: Siyah bir p.ç bulup öldürmek…
Liam Neeson: Siyah bir p.ç bulup öldürmek…
İrlandalı aktör Liam Neeson'ın sevdiği bir kadının bir Afro Amerikalının tecavüzüne uğradığını öğrenmesinin ardından 'bir hafta boyunca öldürmek için siyah bir piç aradığını' söylemesi, yeni bir ırkçılık tartışması başlattı.
Magazin 5 Şubat 2019 - 14:36

Neeson, yeni filmi ‘Cold Pursuit’in tanıtımı çerçevesinde The Independent’a verdiği röportaj çok tepki topladı. Çok sevdiği bir kadının bir Afro Amerikalının tecavüzüne uğradığını öğrenmesinin ardından ırk temelli intikam alma arzusuna kapıldığını anlatan Neeson, ‘siyah bir piç bulup öldürmek’ istediğinden söz etti.

“RENKLERİ NEYDİ DİYE SORDUM”

Oyuncu verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı: “Bir sopayla yukarı aşağı yürüyüp birinin bana yanaşmasını umuyordum. Bunu söylemeye utanıyorum. Siyah piçin birinin bir bardan çıkıp benimle bir sebepten dalaşacağını umarak belki bir hafta boyunca bunu yaptım, böylece onu öldürebilecektim”, Neeson ayrıca tecavüzü öğrendiğinde ikinci sorusunun “(Saldırganların) Renkleri neydi” olduğunu itiraf etti. İrlandalı aktör, böyle düşünüp davranmış olmasının ‘korkunç’ olduğunu dile getirdi.

Etiketler