Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı filmi Develi Belediyesi tarafından yasaklandı
Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı filmi Develi Belediyesi tarafından yasaklandı
Sosyal medyada Mahsun Kırmızıgül'ün 'Vezir Parmağı' filminin izlenmemesi üzerine başlatılan kampanyalar dikkat çekerken, bazı belediyeler de filmi oynatmama kararı aldı.
Magazin 31 Ocak 2017 - 12:48

Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı adını taşıyan filmi vizyonda hayal kırıklığı yaşatırken, farklı belediyelerden gelen açıklamalar da son derece dikkat çekici. Mersin’in Anamur İlçe Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Türe’nin filmi oynatmıyoruz açıklamasından sonra bir tepki de Kayseri’nin Develi İlçe Belediye Başkanı’ndan geldi. Develi Belediyesi Başkanı Mehmet Cabbar, Mahsun Kırmızıgül’ün çevirdiği ‘Vezir Parmağı’ adlı filmin milli manevi değerlere ters olduğu gerekçesiyle belediyenin sinema salonunda oynatılmayacağını açıkladı.

cabbar-ic

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Cabbar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Medya da reklamı gösterilen ve bizlerin milli manevi değerlerine ters olan ve ecdadımızla adeta dalga geçen sahneleri ve senaryosu olan Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı adlı filmi belediyemiz sinema salonunda kesinlikle ve kesinlikle gösterime girmeyecektir. Bu ve benzeri örf adet gelenek görenek ve ahlaki hassasiyetlerimize ters filmler biz yönetimde olduğumuz sürece Develi Belediyesi Sinema Salonunda gösterime girmeyecektir” dedi. İHA