Sözcü Plus Giriş

Masal kahramanı Şebnem

Manken ve TV sunucusu Şebnem Schaefer, kariyerini çocuk projeleri üzerine şekillendirmek konusunda kararlı. Geçtiğimiz günlerde Cihangir'deki Creatolye'de çocuklarla buluşan güzel manken, miniklerin hayal dünyalarında yeni masallar yarattı!

Güncellenme: 17:56, 09/02/2017
Masal kahramanı Şebnem

Cihangir'deki sanat mekânı CreAtolye çatısı altında yer alan Çocuk Atölyesi, geçtiğimiz günlerde Şebnem Schaefer’in ‘Masal Uydurma Atölyesi’ne ev sahipliği yaptı. 4-7 yaş arasındaki çocukların katıldığı atölyede, Schaefer'ın başlattığı bir masalı, çocuklar kendi hayal güçleriyle birleştirerek tamamlama becerisini gösterdiler
.

sebnem2

Şebnem Schaefer, Çocuk Atölyesi etkinlikleri kapsamında miniklerle sık sık bir araya geliyor. Mankenliğin yanı sıra oyunculuk da yapan Schaefer, yakında bir de çocuk kitabı yazmayı planlıyor.

Miniklerin masalcı ablası Şebnem Schaefer ise; Atölyeye katılan çocukların ilgisinden memnun olduğunu, yeni dönem çocukların artık klasik masalların dışına çıkıp, kendilerinin kahraman olduğu masalları düşlemelerinin daha verimli olduğunu gözlemlediğini söyledi. Schaefer, çocukların ilgi odaklarını keşfetmesinin bir yolu olan masal atölyelerine devam edeceğini ve hatta ileride bir çocuk kitabı çıkaracağının da sinyallerini verdi.