Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
MasterChef şampiyonu kim oldu? Cemre mi Alican mı? 2019 MasterChef şampiyonu…
MasterChef şampiyonu düzenlenen final gecesi ardından belli oldu. Cemre ile Alican'ın üç farklı yemek etabından yeteneklerini sergilediği yarışmada MasterChef şampiyonu şeflerin puanları ile belirlendi. Kıyasıya rekabetin yaşandığı son bölüm izleyicileri ekrana kilitledi. Peki 2019 MasterChef Türkiye şampiyonu kim oldu? Cemre mi Alican mı? İşte 2019 MasterChef Türkiye şampiyonu...
Sozcu.com.tr
Magazin 30 Aralık 2019 - 00:36

MasterChef’te merakla beklenen şampiyon belirlendi. Şampiyon sınırlı sayıda üretilen lüks bir otomobilin sahibi oldu. Final bölümünde Alican ve Cemre arasında ki puanlama birbirine çok yakındı. Şefler şampiyonun belirlenmesi için 3 aşama olacağını açıkladılar. Birinci aşamada, yarışmacılar uluslararası bir mutfaktan başlangıç, ana yemek ve tatlı yapıldı. Yarışmacılara bir buçuk saat süre verildi. İkinci aşamada ise Türk mutfağından başlangıç, ana yemek ve tatlı yapıldı. Puanlama sonucu Cemre 43, Alican 42 puan aldı. Son aşamada ise yarışmacılar canlı yayında imza yemeklerini yaptılar. Cemre kuzu etinden Alican ise deniz ürünlerinden oluşan bir tabak hazırladı.

2019 TÜRKİYE MASTERCHEF ŞAMPİYONU: CEMRE

BİRİNCİ OYUNUN SONUCU

Yarışmacılar uluslararası bir mutfaktan başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan bir menü hazırladılar.

İKİNCİ OYUNUN SONUCU

Türk mutfağından başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan bir menü hazırlandı.

ÜÇÜNCÜ OYUN

Cemre ve Alican, kendi imza yemeklerini tamamlayıp şeflerin beğenisine sundu.

CEMRE SON ETAPTA FARKI AÇTI

Cemre 43 puanla, Alican ise 42 puanla son etaba çıktı. Son etapta iki yarışmacı da kendi seçtiği yemekleri şeflere hazırladı. Puanlama ardından 72 puanla Cemre Uyanık MasterChef şampiyonu oldu. MasterChef ikincisi Alican ise 64 puan toplamayı başardı.

MASTERCHEF TÜRKİYE’NİN EN EĞLENCELİ ANLARI

 

Son güncelleme: 07:28 - 30.12.2019