Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
MasterChef Türkiye’yi kim kazandı? Final gününde neler yaşandı? İşte MasterChef birincisi…
MasterChef Türkiye'de heyecan dorukta... Bu akşam Türkiye'nin MasterChef'i kim olacak belli oldu. Finale Uğur ve Kerem kalmış, Burcu ise üçüncü olarak programa veda etmişti. Türkiye final bölümünde Kerem ve Uğur MasterChef olmak ve büyük ödülün sahibi olabilmek için hem jürinin hem de farklı ustaların karşısına çıktı. Peki finalde Kerem ve Uğur kaç puan aldı? İşte MasterChef Türkiye ile ilgili son yaşananlar...
Sozcu.com.tr
Magazin 23 Aralık 2018 - 20:30

MasterChef Türkiye final heyecanı yaşandı. Dev ödülün kazananı belli oldu. MasterChef Türkiye’de finale Kerem ve Uğur kaldı. İki başarılı yarışmacı Türkiye’nin MasterChef’i olabilmek için son kez kıyasıya rekabet etti. Kerem ve Uğur, son bölümde farklı ustaların karşısında çıktı ve ellerinden geleni yaparak kendilerini ispat etmeye çalıştılar. Peki MasterChef birincisi kim oldu? MasterChef Türkiye kim kazandı? İşte final bölümünde yaşananlar…

MASTERCHEF KİM BİRİNCİ OLDU? MASTERCHEF KİM KAZANDI?

Yemekleri tadan jüri üyeleri yemekleri 30 puan üzerinden değerlendirdi. Kazanan ismi ise Somer Somer Sivrioğlu açıkladı. MasterChef Türkiye 2018’in birincisi Uğur oldu. Türkiye’nin MasterChef’i olan Uğur mutluluğunu ailesiyle paylaştı.

MasterChef Türkiye birincisi: Uğur Kardaş

5 ETAPLI FİNAL GÜNÜ

MasterChef Türkiye’nin 23 Aralık Pazar ekrana gelen final bölümünde ise Kerem ve Uğur hünerlerini sergiledi. Final bölümü 5 etaptan oluştu. Hafta boyunca Kerem ve Uğur, üç ünlü şefin restoranına giderek onların istediği yemekleri yaptılar. İstanbul’un ünlü restoranlarının şefleri ve sahipleri Uğur ve Kerem’in yemeklerine puan verdi.

İŞTE MASTERCHEF TÜRKİYE FİNALİNDE YAŞANANLAR

Yarışmacılar hem jüriden hem de farklı ustalardan puanları topladı. 100 bin liralık para ödülüne ve Dubai’de iş imkanına sahip oldu. İkinciye ise Somer Usta “Kendi restoranımda çalışmak için davet etmek istiyorum.” dedi. İki finaliste de Dubai’de ve Avustralya’da iş imkanı tanınacak.

burcu

Burcu, gözyaşlarına engel olamadı.

Geçen hafta elenerek veda eden Burcu, “Bu yarışmada sürekli savaş halindeyim. Üçüncü olunca fark ettim ki birincilikten daha önemli bir amaç var o da kendime bir şey katmak. Elimden geldikçe Kerem’e destek olacağım.” dedi.

YARIŞMANIN İLK ETABINDA KEREM ÖNE GEÇTİ

Üç şefin hazırladığı yemek mutfağın en önemli malzemelerinden meydana geliyor. Uğur ve Kerem bu özel yemeği yapmak için ellerinden gelen her şeyi ortaya koydu.

Uğur’un yemeğine yapılan yorumlarda; ölçü başarılı bulundu, patatesler beğenilmedi, etin biraz daha pişmesi gerektiği belirtildi.

3

Kerem’in yemeğine yapılan yorumlarda; lezzetli bulundu ancak ölçü bir tık yavan bulundu.

2

Jürinin puanlaması açıklandı:

Kerem: 25 Uğur: 21

kuzu

Dünyanın en hızlı kasaplarından biri olan Cüneyt Usta’nın yarışmacılara verdiği puanlar:

Kerem: 6 Uğur: 8

mantar

Tevfik Usta’nın Kerem ve Uğur’a verdiği puanlar şöyle:

Uğur: 7 Kerem: 8

kuzu-incik

Finalistler Ali Usta’nın mutfağına konuk olup kuzu incik yaptı. Ali Usta’nın puanları şöyle:

Kerem: 8  Uğur: 7

MASTERCHEF’TE SON YEMEK: İMZA YEMEĞİ

Yarışmacılar kendilerini temsil eden imza yemeğini yaptılar. Jüri her iki yarışmacının yemeğini de çok beğendi ve karar vermenin kendileri için çok zor olacağını belirttiler.

Kerem: 7  Uğur: 8

 

Son güncelleme: 07:33 - 24.12.2018