Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Maymunlar Cehennemi Başlangıç filminin konusu ve oyuncu kadrosu
Maymunlar Cehennemi Başlangıç filminin konusu ve oyuncu kadrosu
Maymunlar Cehennemi Başlangıç filminin yönetmenliğini Rupert Wyatt yapmıştır. Film günümüzde geçmektedir. Ve Maymunlar Gezegeni filminin tekrar çekimidir. İşte Maymunlar Cehennemi Başlangıç filminin konusu ve oyuncu kadrosu...
Magazin 23 Eylül 2019 - 18:25

Maymunlar Cehennemi Başlangıç filminin konusu şöyle: Genetik mühendislerinin maymunların üzerinde yaptıkları çalışmalar sonucu maymunlarda zihinsel gelişmeler olmuştur. Bunları gözlemleyen Will Rodman bir maymunu o genetik araştırmaların yapıldığı tesisten kaçırır. Filmin asıl konusu bundan sonra başlar. Will maymunla dostluk kurar ve ona pek çok şey öğretip bir insan gibi yaşatmaya çalışır. Fakat maymun bunu fark eder. Bir gün, Will’in babası araba kazası yapar.

Çarptığı arabanın sahibi Will’in babasının üzerine yürür ve bunu gören Cesar (Will, maymuna bu adı verir.) sinirlenip adamı yaralar. Bunun üzerine Cesar maymun hapishanesine atılır. Burada birçok maymunla tanışır ve pek çok işkenceye katlanır. Fakat Will’e de kırgınlığı geçmez, çünkü Will’in onu orada bıraktığını sanır. Cesar bütün bu olanlara rağmen plan kurar ve maymun arkadaşları ile kaçar ve ardından genetik mühendislerinin bulunduğu binayı yağmalarlar. Birçok insanı öldürüp ormana ulaşmaya çalışırlar ve başarırlar. Filmin sonunda Will, Cesar’a yanında kalabileceğini söyler; fakat Cesar, evinin maymunların yanı olduğunu söyler.

MAYMUNLAR CEHENNEMİ BAŞLANGIÇ FİLMİNİN OYUNCULARI

Will Rodman rolüyle James Franco[5]
Caroline Aranha rolüyle Freida Pinto
Caesar rolüyle Andy Serkis
Charles Rodman rolüyle John Lithgow
Irena rolüyle Chelah Horsdal
John Landon rolüyle Brian Cox
Dodge Landon rolüyle Tom Felton
Steven Jacobs rolüyle David Oyelowo
Robert Franklin rolüyle Tyler Labine
Hunsiker rolüyle David Hewlett
Rodney rolüyle Jamie Harris