Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmed Bir Cihan Fatihi Eleni kimdir? Büşra Develi kimdir kaç yaşında?
Mehmed Bir Cihan Fatihi Eleni kimdir? Büşra Develi kimdir kaç yaşında?
Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde yer alan Eleni karakterini genç oyuncu Büşra Develi canlandırıyor. Mega Dük Notaras'ın kızı olarak en büyük hayali günün birinde Bizans'ın önemli mimarlarından biri olmak iken siyasi sebepler nedeniyle Şehzade Orhan'la evlenmeye zorlanır. Konstantinopolis'ten Edirne'ye doğru başlayan yolculuğu Sultan Mehmed'in esiri olmasıyla son bulur. Tabii her son yeni bir başlangıçtır. İşte Eleni karakterini canlandıran Büşra Develi hakkında ayrıntılar...
Magazin 10 Nisan 2018 - 21:46

Kanal D’nin yeni dizilerinden Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde güzel oyuncu Büşra Develi, Eleni karakterine can veriyor. Dizi tutkunları Büşra Develi’nin hatını merak ediyor. Kadrosunda birbirinden başarılı isimlerin bulunduğu Mehmed Bir Cihan Fatihi'nde en dikkat çeken performanslardan biri de “Eleni” karakteriyle Büşra Develi'den geldi. Şehzade Orhan'la çıktığı yolda kendini bir anda Sultan M ehmed Han'ın yanında bulan Eleni'nin neler yapacağı büyük merak uyandırmıştı.Geçtiğimiz hafta ekrana gelen bölümde öldüğünü zannederken Sultan Mehmed Han'ın dehasıyla karşılaşan Eleni'nin hayatının nasıl değişeceği akıllardaki sorulardan biri oldu. İşte güzel oyuncu hakkında bilinmesi gerekenler…

BÜŞRA DEVELİ KİMDİR?

25 Ağustos 1993'te İzmit'te dünyaya gelen Büşra Develi, ilköğretiminin ardından Antalya'ya taşındı. Burada orta ve lise öğretimini tamamlayan güzel oyuncu, ilerleyen yıllarda tiyatro ve oyunculuk eğitimleri için İstanbul'a geldi ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dalı'nda eğitim görmeye başladı. 4 kızkardeşi olan güzel oyuncu, 1.80 boyunda ve 55 kilo.

Enbe Orkestrası & İlyas Yalçıntaş’ın “İncir” şarkısına çekilen klipte rol alan Büşra Develi, 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Selin karakterini canlandırdı. 2016 yılında Tatlı İntikam dizisinde Rüzgar rolünü ve 20187 yılında Fi dizisinde Bilge karakterini canlandırmıştır.