Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İşte Mehmed Bir Cihan Fatihi fragmanı! Dizinin oyuncu kadrosu ise henüz açıklanmadı…
İşte Mehmed Bir Cihan Fatihi fragmanı! Dizinin oyuncu kadrosu ise henüz açıklanmadı…
Mehmed Bir Cihan Fatihi, yakında Kanal D'de başlıyor. Mehmed Bir Cihan Fatihi ilk fragman yayınlandı. Başarılı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun Fatih Sultan Mehmet'i canlandıracağı dizi izleyicilerde merak uyandırdı. İşte Mehmed Bir Cihan Fatihi ilk fragman...
Magazin 12 Şubat 2018 - 23:34

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin konusu ne? İlk fragmanı ile seyircileri heyecanlandıran dizi son zamanlarda oldukça popüler olan tarihi dönem dizilerinden. Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin başrolünde uzun zamandır dizilerden uzak kalan Kenan İmirzalıoğlu… Dizinin oyuncu kadrosu ise henüz açıklanmadı. Ancak isimler belli olmaya başladığı anda haberlerimizde mutlaka yer alacaktır.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ İLK FRAGMAN

Mehmed Bir Cihan Fatihi'nin merakla beklenen ilk teaserı yayınlandı. Kenan İmirzalıoğlu Fatih Sultan Mehmet’i canlandıracak. Dizide İstanbul’un fethi anlatılacak. Dizinin oyuncu kadrosu ve ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor. Kanal D’den konuya ilişkin açıklama yapılması bekleniyor.

mehmet-dizi

II. Mehmed, 21 yaşında İstanbul’u fethederek 1000 yıllık Bizans İmparatorluğu’na son verdi ve bu olay birçok tarihçi tarafından Orta Çağ’ın sonu Yeni Çağ’ın başlangıcı olarak kabul edildi.Fetih’ten sonra Fethin Babası anlamına gelen “Ebû’l-Feth”  daha sonraki dönemlerde ise “Çağ Açan Hükümdar” ve “Kayser-i Rûm” unvanları ile anıldı.

 

Fatih, İslam Peygamberi Muhammed’in bir hadisine nâil olduğu için günümüzde Türkiye ve İslam dünyasının geniş bir kesiminde “kahraman” olarak kabul edilmektedir.

Son güncelleme: 09:01 - 13.02.2018