Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmed Bir Cihan Fatihi ikinci yeni fragman geldi! Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin konusu ne? Oyuncu kadrosunda kimler var?
Mehmed Bir Cihan Fatihi ikinci yeni fragman geldi! Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin konusu ne? Oyuncu kadrosunda kimler var?
Tarihi dönem dizilerine bir dizi daha ekleniyor. Kanal D'de yakında yayınlanacak olan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin konusu ne? Dizinin oyuncu kadrosunda kimler var? İşte başarılı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun yer aldığı Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi hakkında son gelişmeler...
Magazin 20 Şubat 2018 - 20:42

Kanal D’nin yeni dizisi Mehmed Bir Cihan Fatihi’nden ikinci tanıtım geldi. Dizi tutkunları merak ediyor. Mehmed Bir Cihan Fatihi ne zaman başlayacak?  Güçlü oyuncu kadrosu ile adını tarih sayfalarına altın harflerle yazdırmış bir padişahın zafere giden yol üzerinde yaşadıklarının anlatılacağı Mehmed Bir Cihan Fatihi yakında Kanal D'de başlıyor.

Mehmed Bir Cihan Fatihi ne zaman yayınlanmaya başlayacak henüz bilinmiyor. Dizinin başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu ile Çetin Tekindor yer alıyor. Diğer oyuncuların kimler olacağı ise henüz bilinmiyor. Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmed’in hayatı ele alınacak.

 

MEHMED SULTAN KİMDİR?

II. Mehmed, 21 yaşında İstanbul'u fethederek 1000 yıllık Bizans İmparatorluğu'na son verdi ve bu olay birçok tarihçi tarafından Orta Çağ'ın sonu Yeni Çağ'ın başlangıcı olarak kabul edildi.Fetih'ten sonra Fethin Babası anlamına gelen “Ebû'l-Feth”  daha sonraki dönemlerde ise “Çağ Açan Hükümdar” ve “Kayser-i Rûm” unvanları ile anıldı.

Fatih, İslam Peygamberi Muhammed'in bir hadisine nâil olduğu için günümüzde Türkiye ve İslam dünyasının geniş bir kesiminde “kahraman” olarak kabul edilmektedir.