Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmed Bir Cihan Fatihi yeni fragman yayınlandı! Mehmed Bir Cihan Fatihi konusu ne, oyuncuları kimler?
Mehmed Bir Cihan Fatihi yeni fragman yayınlandı! Mehmed Bir Cihan Fatihi konusu ne, oyuncuları kimler?
Kanal D'nin yeni dizisi Mehmed Bir Cihan Fatihi başlıyor. Başrolünde başarılı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun yer aldığı dizinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Mehmed Bir Cihan Fatihi, ilk bölümden üçüncü fragman yayınlandı. İşte yeni dizi hakkında bilinmesi gerekenler...
Magazin 2 Mart 2018 - 22:58

Adını tarihe sayfalarına altın harflerle yazdırmış bir padişahın zafere giden yol üzerinde yaşadıklarının anlatılacağı Mehmed Bir Cihan Fatihi yakında Kanal D'de başlıyor. Dizi severler Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu merak ediliyor. İşte Mehmed Bir Cihan Fatihi ile ilgili ayrıntılar…

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ DİZİSİNİN KONUSU NE?

Kadim şehir yüzyıllar boyunca defalarca kuşatılmış; ama ne toplar güçlü surlarında tek bir gedik açabilmiş ne de Haliç'in devasa zinciri düşman gemilerine geçit vermiştir. Üstelik Mehmed şehri almak istiyorsa yalnız Bizans İmparatorluğu’na ve arkasındaki Hristiyan âlemine karşı değil, devlet içindeki en büyük muhalifi kudretli veziriazam Çandarlı Halil Paşa'ya karşı da mücadele etmek zorundadır.

 

Çağının çok ötesindeki bu büyük Sultan parlak zekâsı, askeri ve stratejik dehası, aklı ve zafere olan inancıyla, her türlü engeli aşarak ilerler. Tahta çıktıktan iki yıl sonra şehri kuşatır, yalnızca 53 gün süren bir kuşatmanın ardından, “imkânsız” denileni başararak Konstantinopolis'i fetheder.  En büyük hayalini gerçekleştirerek adını tarihe yazdırır. O günden sonra Fatih namıyla anılan Sultan Mehmed Han, bu zaferiyle yeni bir çağın kapısını aralar ve yüzyıllar boyunca kıtalara hükmedecek olan büyük bir Cihan İmparatorluğu’nun da temellerini atar.

Yapım    : O3 Medya
Yönetmen: Cevdet Mercan
Yapımcı    : Onur Güvenatam
Senaryo    : Ercan Mehmet Erdem
Görüntü Yönetmeni: Volkan Aslan
Genel Sanat Yönetmeni: Nilüfer Çamur
Dekor Tasarım    : Hakan Yarkın
Kostüm Tasarım    : Gülümser Gürtunca
Başlık Tasarım    : Mücella Mert
Müzik    : Aytekin Ataş

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Oyuncular    : Kenan İmirzalıoğlu ( Mehmed), Gürkan Uygun (Delibaş), Büşra Develi (Eleni), Hazal Filiz Küçükköse (Melike), Funda Eryiğit (Evdoksiya), Sedef Avcı (Gülbahar), Ertan Saban (İmparator Konstantin), İsmail Demirci (Şehzade Orhan), Atsız Karaduman (Zağanos Paşa), Burak Tamdoğan (Şahabettin Paşa),Meral Çetinkaya, (Daye Hatun), Altan Erkekli (Mimar Müslihiddin), İdil Fırat (Mara Hatun), Toprak Sağlam (Teodora), Kaan Çakır (İshak Paşa), Serdar Orçin (Demetrius), Yavuz Sepetçi (Notaras), Leyla Tanlar (Esleme), Mert Yazıcıoğlu (Korkut) ve Çetin Tekindor (Çandarlı Halil Paşa), Taner Birsel ( Konuk oyuncu).