Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmet Aslantuğ kimdir? Direniş Karatay başrolü Mehmet Aslantuğ nereli?
Mehmet Aslantuğ kimdir? Direniş Karatay başrolü Mehmet Aslantuğ nereli?
Mehmet Aslantuğ, 1961 yılında Samsun'da dünyaya geldi. Son dönemde Direniş Karatay filmi ile seyirci karşısına çıkan Mehmet Aslantuğ aile yaşantısı ile izleyicilerin takdirini kazanıyor. Peki Mehmet Aslantuğ kimdir? Mehmet Aslantuğ nereli? Direniş Karatay başrolü Mehmet Aslantuğ hakkında daha geniş bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz...
Magazin 14 Ocak 2019 - 16:10

Uzun yıllardır Türk sinema ve dizilerinde yer alan Mehmet Aslantuğ’un kim olduğunu merak eden sevenleri internette araştırma yapmaya devam ediyor. Son dönemde izleyicilerin karşısına Direniş Karatay filmi ile çıkan Mehmet Aslantuğ, başarılı oyunculuğunun yanı sıra Arzum Onan ile uzun yıllardır sürdürdüğü evliliği ile medya tarafından tanınıyor. Peki, Mehmet Aslantuğ kimdir? Mehmet Aslantuğ kaç yaşında ve nereli?

MEHMET ASLANTUĞ KİMDİR? KAÇ YAŞINDA

1961 yılında Samsun’da dünyaya gelen Mehmet Aslantuğ, Çerkes kökenli ve tarımla uğraşan bir ailenin beş çocuğundan en küçüğü olarak aileye katıldı. İlk orta ve lise eğitimini memleketi Samsun’da tamamlayan Mehmet Aslantuğ, 1978 yılında üniversite eğitimi için İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’ne kayıt yaptırdı. Mehmet Aslantuğ, tiyato ile ilgilenmesinden dolayı okulu bitiremedi ve profesyonel olarak sahne hayatın adım attı.

Mehmet Aslantuğ 1997 yılında oynadığı “Sıcak Saatler” adlı dizi ile geniş kitleler tarafından tanındı. 2003 yılında ekranlara gelen “Bir İstanbul Masalı adlı” dizide “Selim Arhan” rolü ile hafızalara kazındı. 2009 yılında bir roman uyarlaması olan “Hanımın Çiftliği” adlı dizide “Muzaffer Bey” karakteri ile ekranlara dönen Mehmet Aslantuğ, 2015 yılında “Racon: Ailem İçin” dizisinde Kenan Korhan karakterini canlandırdı. Mehmet Aslantuğ dizi ve filmlerde oyuncu olarak yer almasının yanında birkaç projede de yönetmen koltuğuna oturmuştur.

Kendisi gibi oyuncu olan eşi Arzum Onan’la 1996 yılından beri evli olan Mehmet Aslantuğ’un Can adında bir oğlu vardır. Başarılı oyuncu Mehmet Aslantuğ son olarak Direniş Karatay filmi ile seyirci karşısına çıktı.