Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin yayın tarihi belli oldu! Mehmet Bir Cihan Fatihi ne zaman, konusu ne, oyuncu kadrosunda kimler var?
Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin yayın tarihi belli oldu! Mehmet Bir Cihan Fatihi ne zaman, konusu ne, oyuncu kadrosunda kimler var?
Mehmet Bir Cihan Fatihi ne zaman? Kanal D'nin iddialı yeni dizisi Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin yayın tarihi açıklandı. Başrolünde başarılı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun yer aldığı dizi merakla bekleniyor. Dev film platosu, özel kostümler ve oyuncuları zorlayan eğitimler dizi için büyük bir hazırlığın olduğunu gösteriyor. İşte Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi ile ilgili bilinmesi gerekenler...
Magazin 10 Mart 2018 - 20:52

Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi ile ilgili yeni haberler geldi! Güçlü oyuncu kadrosu ile adını tarih sayfalarına altın harflerle yazdırmış bir padişahın zafere giden yol üzerinde yaşadıklarının anlatılacağı Mehmed Bir Cihan Fatihi 20 Mart Salı akşamı saat 20.00’de Kanal D'de yayınlanacak.

MEHMET BİR CİHAN FATİHİ FRAGMANLARI İÇİN TIKLA

Er Ryan'ı Kurtarmak, Zor Ölüm, Tomb Raider gibi büyük yapımların proje tasarımını üstlenen Thomas Brown, Mehmed Bir Cihan Fatihi için Türkiye'ye geldi.Maltepe Üniversitesi içerisindeki film platolarında, 4.000 m ² kapalı, 50.000 m² açık alana kurulan dev plato ile Hadımköy'de yer alan 25.700 m²'lik diğer plato Hakan Yarkın ve Nilüfer Çamur tarafından tasarlandı. Dönemin ihtişamını hayata geçirmek için 450 kişilik yaratıcı ve uygulayıcı ekibin yer aldığı projede kostüm tasarımında Gülümser Gürtunca, başlık tasarımında ise Mücella Mert in imzası var.

mehmet_4_3_1520704054

Görsel efektleri üstlenen deneyimli ekibe yurt dışından gelen 8 ayrı visual effect uzmanının destek verdiği Mehmed Bir Cihan Fatihi'nde aksiyon sahneleri için daha önce Harry Potter, Da Vinci Şifresi gibi yankı uyandıran projelerde görev alan dünyaca ünlü “Horse Master” (at eğitimcisi) Jason White görev aldı. Ata binen ve kılıçla dövüş sahnesi çekecek olan tüm oyuncular 8 ay boyunca dövüş ve at binme eğitimi alarak yoğun bir tempoda çalıştı.

Marco Polo, Conan, Cengiz Han gibi yapımlara hizmet veren Avrupa'nın en önemli atlı aksiyon ekibi Nomad Stunt ile İstanbul Stunt ekibi; dövüş ve savaş sahnelerinin koreografisini ve dublörlüğünü birlikte yaparak ortaya birbirinden başarılı savaş sahneleri çıkardı.

mehmet-bir-cihan-fatihi

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ DİZİSİNİN KONUSU NE?

Kadim şehir yüzyıllar boyunca defalarca kuşatılmış; ama ne toplar güçlü surlarında tek bir gedik açabilmiş ne de Haliç’in devasa zinciri düşman gemilerine geçit vermiştir. Üstelik Mehmed şehri almak istiyorsa yalnız Bizans İmparatorluğu'na ve arkasındaki Hristiyan âlemine karşı değil, devlet içindeki en büyük muhalifi kudretli veziriazam Çandarlı Halil Paşa’ya karşı da mücadele etmek zorundadır.

Çağının çok ötesindeki bu büyük Sultan parlak zekâsı, askeri ve stratejik dehası, aklı ve zafere olan inancıyla, her türlü engeli aşarak ilerler. Tahta çıktıktan iki yıl sonra şehri kuşatır, yalnızca 53 gün süren bir kuşatmanın ardından, “imkânsız” denileni başararak Konstantinopolis’i fetheder.  En büyük hayalini gerçekleştirerek adını tarihe yazdırır. O günden sonra Fatih namıyla anılan Sultan Mehmed Han, bu zaferiyle yeni bir çağın kapısını aralar ve yüzyıllar boyunca kıtalara hükmedecek olan büyük bir Cihan İmparatorluğu'nun da temellerini atar.

Yapım    : O3 Medya
Yönetmen: Cevdet Mercan
Yapımcı    : Onur Güvenatam
Senaryo    : Ercan Mehmet Erdem
Görüntü Yönetmeni: Volkan Aslan
Genel Sanat Yönetmeni: Nilüfer Çamur
Dekor Tasarım    : Hakan Yarkın
Kostüm Tasarım    : Gülümser Gürtunca
Başlık Tasarım    : Mücella Mert
Müzik    : Aytekin Ataş

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Oyuncular    : Kenan İmirzalıoğlu ( Mehmed), Gürkan Uygun (Delibaş), Büşra Develi (Eleni), Hazal Filiz Küçükköse (Melike), Funda Eryiğit (Evdoksiya), Sedef Avcı (Gülbahar), Ertan Saban (İmparator Konstantin), İsmail Demirci (Şehzade Orhan), Atsız Karaduman (Zağanos Paşa), Burak Tamdoğan (Şahabettin Paşa),Meral Çetinkaya, (Daye Hatun), Altan Erkekli (Mimar Müslihiddin), İdil Fırat (Mara Hatun), Toprak Sağlam (Teodora), Kaan Çakır (İshak Paşa), Serdar Orçin (Demetrius), Yavuz Sepetçi (Notaras), Leyla Tanlar (Esleme), Mert Yazıcıoğlu (Korkut) ve Çetin Tekindor (Çandarlı Halil Paşa), Taner Birsel ( Konuk oyuncu).