Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmetçik Kut’ül-Amare 2. bölüm fragmanı geldi! Kut ül Amare’de neler olacak? İşte Mehmetçik detayları…
Mehmetçik Kut’ül-Amare 2. bölüm fragmanı geldi! Kut ül Amare’de neler olacak? İşte Mehmetçik detayları…
Mehmetçik Kut'ül-Amare dizisi ilk bölümüyle geçtiğimiz hafta ekrana geldi ve 1. bölümüyle dikkat çekti. Mehmetçik Kut' ül Amare'nin ikinci bölümünde neler olacak sorusunu soran izleyicilerin büyük bir ilgiyle bekeldiği Kut ül Amare ikinci bölüm fragmanı yayınlandı... İşte yeni dizi Mehmetçik'in yeni bölüm fragmanı...
Magazin 22 Ocak 2018 - 09:55

TRT 1’in merakla beklenen dizisi Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi yayın hayatına başladı. Mehmetçik Kut ül Amare 2. bölüm fragmanıyla izleyicilerin merakını dindirecek. Kut ül Amare’nin 1. bölümünde Osmancık Taburu’na asker seçimi yapılmış ve duygusal anlar yaşanmıştı. Peki 2. bölümde neler olacak?

KUT ÜL AMARE 2. BÖLÜM FRAGMANI

Kut ül Amare ikinci bölüm fragmanında dikkat çekenler şu şekilde; Türk askeri ne kadar ihanetin kahpeliğin ve karanlığı içinde olursa olsun onurundan ve vatan sevdasından katta vazgeçmez” diyen Süleyman Bey’in taburu Bağdat’a ulaşabilecek mi?

MEHMETÇİK KUTÜL AMARE DİZİSİNİN HİKAYESİ VE OYUNCULARI

Dizinin başrollerinde Kaan Taşaner, İsmail Ege Şaşmaz, İlker Aksum, Serdar Gökhan, Gamze Özçelik, Özgü Kaya yer alıyor.

Mehmetçik Kut’ül-Amare dizisi, Birinci Cihan Harbi’ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikâyesini konu alıyor. Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu’na katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.

kutul-amare2

İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kut’ül Amare Zaferi’ni konu alan dizi, Mehmet karakterini merkezine alarak her anı heyecan, aksiyon ve derin duygularla yoğrulmuş hikâyesiyle seyirciyle buluşacaktır. Bunun yanında Mehmet’in, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak Zeynep ile yaşayacakları sevda ise, çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır.

Mehmet, başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu Osmancık Taburu’yla birlikte Arap coğrafyasında büyük bir mücadele gösterecektir. Bölgede yaptıklarıyla Osmancık Taburu içinde büyük bir kahraman haline gelecektir. Mehmet kahramanlıkları İngilizlerin oyunlarını bozacak ve Kut’ül Amare destanının mimarı olacaktır.

Osmanlı Devleti’nin, İngilizleri Kut’ül-Amare’de kuşatıp teslim almasında canını ortaya koyacak olan Mehmet ile birlikte Osmancık Taburu’nun diğer kahraman askerleri de yakından tanıtılacaktır. Aynı zamanda Osmanlı Devleti askerleriyle, İngiliz askerleri arasında çöllerde, dağ başlarında, nehirlerde yaşanan amansız mücadele tarihi kaynaklara dayanılarak anlatılacaktır.