Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmetçik Kut’ül Amare 5. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Mehmetçik Kut’ül Amare 4. son bölüm izle
Mehmetçik Kut’ül Amare 5. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Mehmetçik Kut’ül Amare 4. son bölüm izle
Mehmetçik Kut'ül Amare 4. son bölüm yayınlandı. Mehmet'in rüyasında gördüğü kız kimdir? Cox’un yeni hamlesi ne olacak? Bütün bu soruların cevabı Mehmetçik Kut’ül Amare 4. bölümde ekranlara geldi. İzleyiciler Mehmetçik Kut'ül Amare yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı diye merak ediyor. İşte Mehmetçik Kut'ül Amare dizisi ile ilgili son gelişmeler...
Magazin 8 Şubat 2018 - 23:24

TRT 1’in yeni dizisi Mehmetçik Kut’ül Amare 4. son bölümü ile ekranlara geldi. Bağdat'a doğru giden Osmancık Taburu yolda uğradığı baskını başarıyla atlatıyor. Mehmetçik Kut’ül Amare yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? İşte Mehmetçik Kut’ül Amare yeni fragman, son bölüm özeti ve son bölüm izleme linki…

MEHMETÇİK KUT’ÜL AMARE 5. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

Süleyman Askeri, bir kez daha Cox'u hezimete uğratmış, taburuyla birlik yoluna devam etmektedir. Taburun girdiği çatışmada Mehmet'te büyük bir kahramanlık göstermiştir.

 

Yaralı ayağına rağmen verdiği mücadeleyle Osmancık taburunu ne kadar çok istediğini bir kez daha ortaya koymuştur. Diğer taraftan Bağdat'a doğru giden Hüsrev kervansarayda Cox ile karşılaşır. Ancak her ikisi de birbirini tanımaz. Cox'un yeni hedefi bir an önce Bağdat'a vararak planlarına orada devam etmektir.

Mehmet ise her şey yolunda gidiyor diye sevinirken kardeşi Said'in bir kez daha sert tepkileriyle karşılaşır. Said, Mehmet'in taburla birlikte olduğunu Süleyman Askeri'ye söyler. Ancak Süleyman Askeri'den beklemediği bir tepki alır. Zira Süleyman Askeri, Mehmet'in trende olduğundan haberdar olduğunu söyler. Said'e Bağdat'a varana kadar Mehmet'i saklamasını söyler.

Süleyman Askeri'nin, Mehmet'le ilgili planı nedir? Mehmet ve Said'i kendilerini bekleyen büyük tehlikeyi öğrenebilecekler midir? Hüsrev ve Süleyman Askeri'nin hangi olay karşı kaşıya getirecektir?

KUTÜL AMARE SON BÖLÜM

KUTÜL AMARE DİZİSİNİN HİKAYESİ

Mehmetçik Kûtulamâre dizisi, Birinci Cihan Harbi'ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikâyesini konu alıyor. Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey'in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu'na katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.

İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kûtulamâre Zaferi'ni konu alan dizi, Mehmet karakterini merkezine alarak her anı heyecan, aksiyon ve derin duygularla yoğrulmuş hikâyesiyle seyirciyle buluşacaktır. Bunun yanında Mehmet'in, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak Zeynep ile yaşayacakları sevda ise, çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır.

Mehmet, başında Süleyman Askeri Bey'in bulunduğu Osmancık Taburu'yla birlikte Arap coğrafyasında büyük bir mücadele gösterecektir. Bölgede yaptıklarıyla Osmancık Taburu içinde büyük bir kahraman haline gelecektir. Mehmet kahramanlıkları İngilizlerin oyunlarını bozacak ve Kûtulamâre destanının mimarı olacaktır.

Osmanlı Devleti'nin, İngilizleri Kûtulamâre'de kuşatıp teslim almasında canını ortaya koyacak olan Mehmet ile birlikte Osmancık Taburu'nun diğer kahraman askerleri de yakından tanıtılacaktır. Aynı zamanda Osmanlı Devleti askerleriyle, İngiliz askerleri arasında çöllerde, dağ başlarında, nehirlerde yaşanan amansız mücadele tarihi kaynaklara dayanılarak anlatılacaktır.

Son güncelleme: 00:07 - 09.02.2018