Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmetçik Kutulamare 7. bölüm fragmanı geldi! Mehmetçik Kutulamare 6. bölüm izle
Mehmetçik Kutulamare 7. bölüm fragmanı geldi! Mehmetçik Kutulamare 6. bölüm izle
TRT1'in sevilen dizilerinden Mehmetçik Kutulamare 7. bölüm fragmanı geldi! Yeni bölümde en çok merak edilen konularından biri de Zeynep ve Mehmet bir daha karşılaşacak mi? sorusu oldu. Namaz kılmaya çalışan askerlere müdahale eden İngilizler'in olduğu sahne izleyenlere duygusal anlar yaşattı. İşte Mehmetçik Kutulamare 6. bölüm izleme linki ve yeni bölüme dair merak edilenler...
Magazin 6 Mart 2018 - 08:23

Mehmetçik Kûtulamâre 7. bölüm fragmanı geldi! Yeni fragmanda en çok Teğmen Ali'ye ulaştırılmak üzere Mehmet'e verilen notta ne yazıyor? sorusu ilgi çekti. Mehmetçik Kûtulamâre 6. bölüm izleme linki de haberimizde…

mehmetcikkutulamare7

MEHMETÇİK KUTÜLAMARE 6. SON BÖLÜMDE NELER OLMUŞTU?

Yaralı halde mektupları kurtarmayı başaran ancak çölde bitap düşen Mehmet, rüyalarına giren Zeynep'i karşısında görünce şok olmuştur. Yaraları Efsa Nine'nin merhemiyle iyi olan ve Zeynep ile ilk andan itibaren güçlü bir bağ kuran Mehmet ona duygularını söyleyebilecek midir?

Süleyman Askeri, uzun zamandır izlediği Mehmet'in karşısına Teşkilat-ı Mahsusa'ya çalışan Zeynep ve ninesinin çadırında çıkmıştır. Askeri, Mehmet'e önemli bir vazife vermeden önce yemin ettirerek teşkilata dâhil eder. Bir anda bütün hayallerine kavuşan Mehmet için zorlu süreç şimdi başlamıştır.

Bağdat'ta ki tüm hainleri ortaya çıkaran ve Casım'ın canını alan Askeri, Cox'u elinden kaçırmıştır. Ancak artık daha önemli bir vazifesi vardır. Enver Paşa'dan gelen telgrafla Rota Mevkii'ne doğru yola çıkacak ve İngiliz ordusunun Bağdat'a ilerleyişine bir son verecektir. Peki, kendi ordusundan üç kat daha büyük bir orduyu durdurabilecek midir?

mehmetcikkutulamare7-3

Askeri'nin elinden yaralı olarak kurtulan Cox, İngiliz karargâhına gelerek General Barrett ile buluşmuştur. Ona getirdiği önemli bilgileri dikkate almayan ve Cox'u küçümseyen General Barrett, ordusunun üstünlüğüne inanmaktadır. Cox ise General'in büyük bir hata yaptığının farkındadır. Peki, bu hata savaşın seyrini değiştirecek midir?

Mehmet, Zeynep, Said ve Efsa yeni vazifelerini almak için Kûtulamâre'ye gelir.

MEHMETÇİK KUTÜLAMARE 7. SON BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Rota ‘da İngiliz ordusuyla karşı karşıya gelen Osmancık taburu, şiddetli çatışmadan başarıyla çıktıysa da çok sayıda asker şehit verdi. Süleyman Askeri cephede bacağından yaralanırken, Yüzbaşı Cemil ise korkusuzca düşmana saldırdığı sırada şehit düştü. Düşman askerlerinin sayıca çok fazla olmasına rağmen Rota'yı İngiliz ordusuna bırakmayan Osmancık Taburu muharebeden galip çıktı. Mehmet, Mevlüt ve Niyazi'de bu çatışmanın sonunda esir düşerek kampa götürüldü.

mehmetcikkutulamare7-4

Mehmet götürüldüğü esir kampında, Süleyman Askeri'nin arkadaşı Üsküplü ile buluşarak Askeri'nin gizli notunu iletti. Esir kampında namaz kılmak için toplanan Osmancık Taburu neferlerinin İngiliz askerleri tarafından tartaklanarak engellendiği sahne izleyicilere duygusal anlar yaşatırken Mevlüt Çavuş'un ağlayarak namaz kılması sosyal medya da gündem oldu.

MEHMETÇİK KUTÜLAMARE 7. BÖLÜM FRAGMANI

 

Teğmen Ali'ye ulaştırılmak üzere Mehmet'e verilen notta ne yazıyor? Cox ile Mehmet'in karşılaşmasının sonucu ne olacak? Zeynep'le Mehmet tekrar karşılaşabilecek mi? Tüm bu soruların cevabı Mehmetçik Kûtulamâre'nin TRT 1 ekranlarında yayınlanacak yeni bölümünde yanıt bulacak.

mehmetcikkutulamare7-1
Son güncelleme: 08:27 - 06.03.2018