Mehmetçik Kut’ül Amare fragmanı yayınlandı! Mehmetçik Kutulamare TRT 1 yayın akışında neden yok? Yeni bölüm ne zaman?

Yayın hayatına kısa bir süre önce başlayan Mehmetçik Kutulamare dizisi bu hafta TRT 1 yayın akışında her zamanki saatinde değil. Mehmetçik Kutulamare yeni bölümn fragmanı yayınlandı! yeni bölüm ne zaman ve yayın akışında neden yok soruları izleyiciler tarafından merak ediliyor. Kut'ül Amare final mı yapıyor sorusu da izleyicilerin gündeminde. Peki Mehmetçik Kutulamare bu hafta yayınlancak mı? İşte TRT 1 yayın akışı...

Mehmetçik Kut’ül Amare fragmanı yayınlandı! Mehmetçik Kutulamare TRT 1 yayın akışında neden yok? Yeni bölüm ne zaman?

TRT 1’de ekrana gelen Mehmetçik Kut’ül Amare son bölümü 15 Mart Perşembe günü ekranlara geldi. Yeni bölümü bekleyen dizinin takipçileri TRT 1 yayın akışındaki değişiklik ile Mehmetçik Kutulamare bu hafta neden yok, yeni bölüm ne zaman yayınlanacak merak etmeye başladı. Mehmetçik Kutulamare yeni bölüm fragmanı da henüz yayınlanmadı. Fragmanın yayınlanmaması Kut’ül Amare final mi yapıyor sorusu izleyicinin aklına getirdi. Final yapıp yapmayacağı yönünde ise henüz hiçbir bilgi yok.

MEHMETÇİK KUTULAMARE YENİ BÖLÜM TARİHİ BELLİ Mİ?

Mehmetçik Kutulamare dizisi perşembe akşamları saat 20.00’da ekrana geliyor. TRT 1 yayın akışında 22 Mart Perşembe günü saat 20.00’da Regaip Kandili özel programı bulunuyor. Mehmetçik Kutulamare dizisi aynı gün saat 22.00’da yayın akışında görünüyor. Mehmetçik Kutulamare yeni bölüm fragmanının yayınlanmaması dizini bu hafta saat 22.00’da ekrana gelecek bölümünün tekrar bölüm olduğunu düşündürüyor. Fakat henüz kesin bir bilgi yok.
mehmetcikkutulamare7kapak_1_1_1520313563

TRT 1 YAYIN AKIŞI (22 MART)

16:25 1’de Bugün

16:35 Aslan Ailem

18:50 Doğrusu Ne?

18:55 Hava Durumu

19:00 Ana Haber

20:00 Regaib Kandili Özel

22:00 Mehmetçik Kûtulamâre

00:35 Aslan Ailem

MEHMETÇİK KUTÜL AMARE 10. BÖLÜM FRAGMANI

 

MEHMETÇİK KUT'ÜL AMARE DİZİSİNİN HİKAYESİ

Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu’na katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.

İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kûtulamâre Zaferi’ni konu alan dizi, Mehmet karakterini merkezine alarak her anı heyecan, aksiyon ve derin duygularla yoğrulmuş hikâyesiyle seyirciyle buluşacaktır. Bunun yanında Mehmet’in, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak Zeynep ile yaşayacakları sevda ise, çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır.

Mehmet, başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu Osmancık Taburu’yla birlikte Arap coğrafyasında büyük bir mücadele gösterecektir. Bölgede yaptıklarıyla Osmancık Taburu içinde büyük bir kahraman haline gelecektir. Mehmet kahramanlıkları İngilizlerin oyunlarını bozacak ve Kûtulamâre destanının mimarı olacaktır.

Osmanlı Devleti’nin, İngilizleri Kûtulamâre’de kuşatıp teslim almasında canını ortaya koyacak olan Mehmet ile birlikte Osmancık Taburu’nun diğer kahraman askerleri de yakından tanıtılacaktır. Aynı zamanda Osmanlı Devleti askerleriyle, İngiliz askerleri arasında çöllerde, dağ başlarında, nehirlerde yaşanan amansız mücadele tarihi kaynaklara dayanılarak anlatılacaktır.