Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Melek Mosso kimdir? Melek Mosso nereli ve kaç yaşında?
Melek Mosso kimdir? Melek Mosso nereli ve kaç yaşında?
Melek Mosso kimdir? sorusu magazinseverler tarafından araştırma konusu oldu. 1988'de Kayseri'de dünyaya gelen Melek Mosso Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. İşte Melek Mosso'yla ilgili merak edilenler...
Magazin 11 Haziran 2019 - 14:52

Seslendirdiği şarkılarla büyük beğeni toplayan Melek Mosso magazin takipçileri tarafından merak ediliyor. Peki Melek Mosso kimdir kaç yaşında ve nereli? O Ses Türkiye yarışmasına da katılan Mosso’nun asıl soyadı Davarcı’dır. İşte Melek Mosso’nun bilinmeyenleri…

MELEK MOSSO KİMDİR?

Ünlü şarkıcı Mosso, 11 Kasım 1988 tarihinde Kayseri’de dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamlayan şarkıcının asıl soyismi ‘Davarcı’dır. Melek Mosso ismi ise İtalyanca bir müzik terimi olan ve ‘gittikçe hızlanarak’ anlamına gelen ‘Mosso’ kelimesinden geliyor.

Melek Mosso, 9 yaşında bağlama çalmaya başlayarak müziğe başladı. Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenimine devam etti. Yan flütle şarkı söylemeyi sürdürüyor. Bir firmanın düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanmayı başardı ve Akustikhane stüdyolarında kayıt şansını yakaladı. ‘O Ses Türkiye’ yarışmasına katıldı. 2018 yılında Youtube kanalında Yıldız Tilbe’ye ait ‘Vursalar Ölemem’ şarkısını coverladı ve bu parça yaklaşık 15 milyon kez dinlendi.